aktualności

Popołudnie ze Straussem 2017

Zapraszamy na finałowy koncert Popołudnie ze Straussem, który odbędzie się 24 września o godz. 16.00, w komorze im. Alfonsa Długosza w Muzeum w kopalni soli. 

Zjazd do kopalni będzie możliwy od godz. 15.15 szybem Daniłowicza.

Popołudnie ze StraussemKoncert wykonają: Orkiestra Straussowska OBLIGATO pod kierownictwem Jerzego Sobeńko oraz znani soliści: Krystyna Tyburowska – sopran i Jan Zakrzewski – tenor. Koncert pożegna lato wypełniając komorę Długosza romantycznymi dźwiękami walcy, energetycznymi rytmami polek, tańców węgierskich i marszy.

Popołudnie ze StraussemKomora upamiętnia osobę Alfonsa Długosza, twórcę i pierwszego dyrektora Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka. Od lat 70. sala pełni funkcje estradowo-koncertowe. Komora eksploatowana była na przełomie XIX i XX wieku, w największej z rozpoznanych przez geologów w wielickim złożu bryle soli zielonej.

 

Informacja: 12 278 58 49, info@muzeum.wieliczka.pl

Bilety do nabycia w Zamku Żupnym, ul. Zamkowa 8, w cenie 45 PLN

 

Krystyna Tyburowska – sopran
To artystka o wspaniałym, aksamitnym i zarazem soczyście dźwięcznym głosie. Jej kreacje są pełne ekspresji dzięki swobodnemu operowaniu dynamiką i umiejętności zmiany odcieni barwy głosu. Krystyna Tyburowska czuje się dobrze zarówno w repertuarze operowym jak i operetkowym. W jej różnorodnym repertuarze są dzieła Händla, Mozarta, Rossiniego, Donizettiego, Verdiego, Leoncavalla, Gounoda, Bizeta, Offenbacha i Moniuszki, …  Zawsze dostosowuje się bezbłędnie do ich odmiennych stylów a przy tym pozostaje sobą ukazując swój charakterystyczny temperament i wrażliwość artystyczną. Umiejętności aktorskie artystki spowodowały, że zagrała w kilku filmowych wersjach oper : ,,Don Pasquale” Gaetano Donizettiego ,,Śmierć Don Juana” Romana Palestra oraz operetki ,,Student żebrak” Carla Millöckera. Znakomicie wykonuje także repertuar oratoryjny oraz recitale pieśni. Krystyna Tyburowska od 1994 roku jest solistką Opery i Operetki w Krakowie. Często występuje gościnnie w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Belgii, Holandii, Czechach i Rosji.

Jan Zakrzewski – tenor
Jest śpiewakiem o silnej osobowości artystycznej. Jego kreacje charakteryzują się dużą wrażliwością i mistrzowskim wykonaniem. Jan Zakrzewski występował we wszystkich teatrach operowych w Polsce a także na scenach operowych Niemiec, Holandii, Szwajcarii, Włoch i Stanów Zjednoczonych. Partnerował najwybitniejszym solistkom polskich scen – m.in. Wandzie Polańskiej, Zdzisławie Donat, Krystynie Tyburowskiej, Barbarze Mądrej, Grażynie Brodzińskiej. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych, m.in. otrzymał  II nagrodę na Festiwalu J. Kiepury w Krynicy, II nagrodę w Konkursie Pieśni i Arii Polskich w Wiśle, III nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Wokalnej im. M. Callas w Atenach, jest finalistą konkursu w Tuluzie. W swoim bogatym repertuarze posiada partie operowe i operetkowe m.in. Belmonte w Uprowadzeniu z Seraju Mozarta, Nemorino w Napoju miłosnym G. Donizettiego, Alfred w Traviacie i Książę w Rigoletto G. Verdiego, Rudolf w Cyganerii Pucciniego, Faust w Fauście Gounoda, Turridu w Rycerskości Wieśniaczej Mascagniego, Leński w Eugeniuszu Onieginie P. Czajkowskiego, Stefan w Strasznym Dworze S. Moniuszki, Caramello w Nocy z Wenecji J. Straussa, Su-Czong w Krainie uśmiechu i Carewicza w Carewiczu F.Lehára, Daniło i Kamil w Wesołej Wdówce Szymon i Jan w Studencie żebraku C. Millöckera, Tasillo w Hrabinie Maricy E. Kálmána.

Patroni medialni
This entry was posted in aktualności, imprezy. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
F