Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny

Zapraszamy do zwiedzania Zamku Żupnego w Wieliczce w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” w dniach 5-7 października 2018 roku.

Zamek Żupny w Wieliczce jest obiektem wyjątkowym. Od końca XIII wieku do stycznia 1945 roku pełnił funkcję siedziby zarządu solnego przedsiębiorstwa. W 2013 roku Zamek Żupny został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Na terenie obiektu zobaczyć można: najstarszy szyb górniczy w Polsce, jedyną zachowaną basztę z murów obronnych ufundowanych przez króla Kazimierza Wielkiego, fragmenty murów pierwszej w Europie zakładowej stołówki – kuchni żupnej, która wydawała darmowe posiłki pracownikom i przyjeżdżającym po sól furmanom.

Ponadto w Zamku udostępnione są wystawy: Prehistoria Wieliczki z prezentacjami 3d kolejnych faz przebudowy zamku, Sala Gotycka z portretami żupników – zarządców przedsiębiorstwa. Dwie wystawy solniczek, w tym nowo otwarta prezentująca najnowsze, światowej klasy obiekty, dzięki którym kolekcja solniczek Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka jest zaliczana do najcenniejszych na świecie. W Zamku będzie też można zobaczyć wystawę prac wielickich artystów na czasowej wystawie jubileuszowej „25 lat Wielickiej Grupy Twórców Art-Klub.

Obowiązujące ceny biletów do Zamku Żupnego w dniach 5-7.10.2018 r.
bilet normalny – 4 zł
bilet ulgowy – 2 zł, w tym dla dzieci od 7-16 lat – 1 zł
bilet rodzinny -7 zł (2 osoby dorosłe + 2 dzieci)

Akcja „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” organizowana jest przez Polską Organizację Turystyczną oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.