aktualności

Plener: Solne wnętrza

Wnętrza wielickiej kopalni od wieków przyciągają artystyczne dusze. Tu, inspirację oraz miejsca realizacji swych pomysłów, znaleźli poeci, literaci, malarze i rzeźbiarze, filmowcy oraz fotografowie. Przekonali się, że miejsce jest piękne i wyjątkowe, choć ze względu na skromną ilość światła, także trudne i wymagające. A

Plener ASP IITym razem, 6-7 i 9-10 marca 2017 roku w ekspozycji Muzeum w kopalni soli, w ramach wspólnie realizowanego przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka i Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie projektu „Solne wnętrza”, pojawili się studenci i pedagodzy pracowni Malarstwa i Rysunku katedry Sztuki Piękne Wydziału Architektury Wnętrz. Projekt rozpoczęły warsztaty, które wprowadziły m.in. w studium z natury oraz problematykę zjawisk kontrastu ciemności i światła a także zwrócą uwagę na to by właściwości przestrzenne podziemi rozpatrywać jako punkt wyjścia do przemyśleń nad estetyką unikatowych wnętrz wydrążonych w soli.

Plener ASPRezultatem pleneru będą prace wykonane przez studentów i pedagogów w różnych technikach, ale przede wszystkim będące nową, artystyczną interpretacją kopalni. Konkurs wyłoni najlepsze z nich, które zostaną prezentowane na wystawie „Solne wnętrza” w Muzeum w kopalni soli (10 maja – 1 października 2017), a także w galerii wydziałowej ASP w Krakowie. Na wystawę już dziś serdecznie zapraszamy.

 

This entry was posted in aktualności. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
F