Plener satyryczny: Sól w oku satyry

Drżą z emocji solne ściany bo w wielickiej kopalni pojawili się satyrycy. Przez 5 dni pleneru 14 rysowników tworzyło prace, których główną inspiracją była oczywiście sól.

Prace będzie można oglądać na wystawie „Sól w oku satyry” od 21 marca do 16 września 2018 roku w Muzeum w kopalni soli.

To już trzeci raz kiedy kopalnia soli i Zamek Żupny w Wieliczce, a po raz pierwszy kopalnia soli w Bochni stały się inspiracją dla grupy rysowników zrzeszonych Stowarzyszeniu Polskich Artystów Karykatury. W tegorocznym plenerze wzieło udział 14 satyryków przybyłych z różnych stron Polski i Czech.

Wystawie będzie towarzyszył katalog pt. „Żartem i solą”, w którym znajdą się najlepsze prace pleneru. Mamy nadzieję, że rysunki wywołają uśmiech, a może nawet głośną salwę śmiechu.

Wcześniejsze plenery odbyły się w 2006 i 2012 roku i na każdym powstało sporo świetnych rysunków, które zostały opublikowane w katalogach towarzyszących wystawom.

Plener powstał dzięki współpracy Muzeum ze Stowarzyszeniem Polskich Artystów Karykatury.