aktualności

Obrady jury konkursu Sól na świecie w fotografii

3 września na Zamku Żupnym miały miejsce obrady jury międzynarodowego konkursu „Sól na świecie w fotografii”, w składzie: Paweł Pierściński – przewodniczący, Inez Baturo, Czesław Czapliński oraz Jan Zych.

W sumie wpłynęło 370 fotografii 82 autorów prezentujących sól z Gwineii, Czadu,  Senegalu, Tunezji, Etiopii, Republiki Południowej Afryki, Indii, Australii, Boliwii, Peru, Kolumbii, Wielkiej Brytanii,  Niemiec, Danii, Chorwacji, Słowenii, Słowacji, Polski, Francji, Hiszpanii, Włoch, Rumunii, Cypru, Rosji, Kanady oraz Stanów Zjednoczonych.

Na wystawę pokonkursową zakwalifikowano w sumie 140 prac.

Oficjalne wyniki zostaną podane 5 grudnia 2013 r.

 

O konkursie:

Sól na świecie w fotografii to projektu, który obejmuje konkurs, wystawę i wydanie albumu. Jego organizatorem jest Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka.

Celem projektu jest pokazanie obrazu soli świata: miejsc jej powstania, bogactwa form, kształtów i barw. Miejsca te cechuje różnorodność klimatów od tajemniczych, ciemnych wnętrz w kopalniach przez wypełnione parą gotującej się solanki warzelnie panwiowe, tężnie, słone jeziora z wykwitami białej soli po rozjaśnione słońcem nadmorskie saliny z charakterystycznymi basenami i solnymi kopcami. Dodają one „smaku” krajobrazom, w których się znajdują  podobnie jak sól potrawom mieszkańców całej ziemi.

galeria

This entry was posted in aktualności. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
F