Nowa strona Konferencji Muzeów Górniczych

Z radością informujemy, że nowa strona internetowa Konferencji Muzeów Górniczych i Skansenów Podziemnych już jest gotowa!

Międzynarodowa Konferencja Muzeów Górniczych i Skansenów Podziemnych organizowana jest przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka wraz z Kopalnią Soli Wieliczka i Kopalnią Soli Bochnia. Konferencja odbędzie się w dniach 19-22 listopada 2018 roku, w obiektach objętych wpisem na listę UNESCO jako „Królewskie Kopalnie Soli w Wieliczce i w Bochni”, które odwiedza niemal 2 mln turystów rocznie.

Konferencja jest kontynuacją dotychczasowych cyklicznych spotkań, organizowanych przez wielickie muzeum, tym razem jednak skierowana jest do międzynarodowego środowiska, reprezentującego podziemne muzea i skanseny górnicze oraz ich stowarzyszenia, a także instytucje i uczelnie związane z historią górnictwa z całego świata.

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną → www.icmum.pl