aktualności

Pakiet promocyjny dla szkół i przedszkoli

Z promocyjnej oferty edukacyjnej będzie można korzystać od 7 stycznia do 30 kwietnia 2015 roku. Zapisy już trwają !

Spacer ze św. KingąZorganizowanym grupom pod opieką pedagogów z przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjów proponujemy udział w niezwykłych, interaktywnych zajęciach i warsztatach organizowanych w  ekspozycji Muzeum w kopalni soli i Zamku Żupnym.

  • Czas trwania zajęć 3-4 godz. |  koszt 14 PLN od osoby (opłata obejmuje Muzeum w kopalni soli i Zamku Żupnym). Dla korzystających z pakietów zwiedzanie Zamku z przewodnikiem w cenie 1 zł od osoby !
  •  Bez kosztów opłat przewodnickich
  • rezerwacja: Dział Edukacji: 12 289 16 33

PAKIET 1 | przedszkola, kl. 0-II

„Średniowieczny zamek i jego mieszkańcy”– Zamek Żupny

W  trakcie zajęć dzieci dowiedzą się w jakim celu budowano zamki, czym się charakteryzowały w czasach średniowiecznych, poznają dawne zajęcia ich mieszkańców. Dodatkowo przybliżone zostaną znane budowle z różnych stron Europy i ich historie. W ramach warsztatów dzieci będą” łamać głowy” nad łamigłówkami, ćwiczyć spostrzegawczość oraz  wykonywać zadania manualne.

 „ Od kopacza do górnika”  – III poziom kopalni

Interaktywny spacer,  w czasie którego uczestnicy w formie zabawy zmierzą się z pracami dawnego górnika- założą jego ubranie, użyją kilofa, przeniosą sól w niecce, przewiozą beczkę na wózku, przetoczą bałwana, poznają górnicze tradycje.

 

PAKIET 2 | klasy IV-VI

„Górnicze tradycje i obyczaje” – Zamek Żupny

Zajęcia w sposób warsztatowy przybliżają specyfikę pracy pod ziemią, uczą jakie znaczenie miało godło górnicze, mundur i czym jest największe święto górników.

„ Podziemne podchody” – III poziom kopalni

Zwiedzanie wraz z poszukiwaniem zaszyfrowanych informacji wskazujących drogę do niespodzianki

PAKIET 3  | Gimnazjum

„Polskie zabytki na liście UNESCO” – Zamek Żupny

Uczestnicy spotkania poznają historię wybranych zabytków wpisanych na Listę UNESCO oraz te walory Zamku Żupnego, dzięki którym znalazł się wśród nich.

„Bohaterowie wielickich podziemi ”– III poziom kopalni.

Warsztaty edukacyjne w czasie których uczestnicy biorą udział we współzawodnictwie,  podzieleni na grupy „załogi kopalniane”. Tak jak niegdyś zatrudnieni w kopalni kopacze, cieśle, mierniczy czy tragarze” pracują”, rozwiązując wyznaczone zadania.

This entry was posted in aktualności, dla szkół, edukacja, zajęcia w kopalni, zajęcia w zamku. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
F