Nieznana historia pomnika Odrodzenia Polski

Nowa publikacja Muzeum Nieznana historia pomnika Odrodzenia Polski w Wieliczce pokrótce przybliża i porządkuje historię trzech symboli wolnej Polski. Relacja wzbogacona został bogatym materiałem fotograficznym.

3 maja 2015 roku w Wieliczce uroczyście odsłonięto „odbudowany” Pomnik Odrodzenia Polski – wielicki symbol wolności. Pomnik kryje w sobie wiele tajemnic. Niektóre z nich, dzięki materiałom fotograficznym, konsekwentnie gromadzonym przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczce, udało się wyjaśnić. Pomnik bowiem jest połączeniem dwóch, istniejących w okresie międzywojennym w Wieliczce pomników – Wolnej Polski oraz Pamięci Poległych Wieliczan w latach 1914-1920.

Wydawnictwo można kupić w zamkowym sklepiku oraz w e-sklepie.

autor: Dr Barbara Konwerska
cena: 16 PLN