aktualności

Nieziemska Noc Muzeów

Noc z 16 na 17 maja w Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zapowiada się nieziemsko, będzie kosmicznie i teatralnie. A to za sprawą m.in. marsjańskich robotów i akcji Teatru Nikoli.

scorpio 3Na dziedzińcu Zamku Żupnego, „udamy się” w podróż łazikiem marsjańskim w towarzystwie m.in. sześcionożnego robota kroczącego oraz robota Scorpio (II miejsce w konkursie łazików marsjańskich University Rover Challenge na pustyni Utah w USA).  Roboty zaprezentują autorzy – naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa i Politechniki Wrocławskiej.

Dodatkową atrakcją w Zamku będzie akcja teatralna Teatru Nikoli  i loteria fantowa. Natomiast w duchu górniczym będzie można zobaczyć wystawy m.in. „Górnictwo w sztuce, sztuka w górnictwie” oraz poznać technikę górniczą w dawnej kopalni.

W tą noc oczywiście będzie można zobaczyć ekspozycję Muzeum w kopalni soli. Rezerwacje przyjmujemy od 13 maja 2014 r. od godz. 8.00, tylko telefonicznie: 12 278 58 49. Uwaga ilość miejsc ograniczona! Zwiedzanie odbywać się będzie w grupach zorganizowanych.

„Biletem wstępu” jest pamiątkowa moneta w cenie 1 zł.

partnerzy:

lajkonik_logo

logo_groteska_plaskie_mailing

logo filharmonia

This entry was posted in aktualności, dla rodzin, imprezy. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
F