Nagrody
Nagrody

Nagrody

NAGRODY

nagroda burmistrza 2013Nagroda Kulturalna Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka 2013 w kategorii Wydarzenie Roku za wpis Zamku Żupnego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

 

 

nagroda marszałka 2013 (medal)Medal „Polonia Minor” przyznany przez Samorząd Województwa Małopolskiego „za działalność na rzecz ochrony dóbr kultury Małopolsce wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa kulturowego i Naturalnego UNESCO”.

 

 

nagroda burmistrza 2011

Nagroda burmistrza 2011

Nagroda Kulturalna Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka 2011  z okazji Jubileuszu 60. lecia Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka.

 

 

 

 

Perła powiatu wielickiego

Perła powiatu wielickiego

Nagroda Perła Powiatu Wielickiego 2011 w kategorii „mecenas kultury”. W uzasadnieniu jury doceniło działalność Muzeum wykraczającą poza statutowe zadania placówki.

 

 

 

 

Sybilla 2011

Nominacja Sybilla 2010

I nagroda w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku SYBILLA 2000 organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za program „Sól dla Rzeczypospolitej” ( Spław soli Wisłą)

Kategoria: Programy edukacyjne, oświatowo – wychowawcze i promocyjne.

 

 

I nagroda Sybilla 2006

I nagroda Sybilla 2006

I Nagroda w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku SYBILLA 2006 organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zabezpieczenie górniczo – konserwatorskie zespołu zabytkowych komór Maria Teresa. Kategoria: Dokonanie z zakresu konserwacji

II nagroda (I nie przyznano) w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku SYBILLA 2003 organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za realizację imprezy „Święto Soli”

Na które składały się:

  • Edukacyjna wystawa w autobusie „Z Wieliczki do solniczki”
  • Festyn muzealno–plenerowy na Zamku Żupnym „Święto Soli”
  • Wyprawa „Solnym szlakiem z Wieliczki na Orawę”
  • Kategoria: Programy edukacyjne, oświatowo – wychowawcze i promocyjne

 

WYRÓŻNIENIA

Sybilla 2010

Sybilla 2010

Wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku SYBILLA 2001 organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za imprezę muzealno – plenerową „Wieliczka pod berłem Habsburgów”

Wyróżnienie w Konkursie na „Najciekawsze Wydarzenie Muzealne”, organizowanym przez Ministra Kultury i Sztuki, za cykl koncertów „Popołudnie ze Straussem” (1995 r.)

Wyróżnienie w Konkursie na „Najciekawsze Wydarzenie Muzealne” za I Ogólnopolski Plener Malarski Artystów Niepełnosprawnych (1999 r.)

CERTYFIKATY

lider polskiej turystki 2008

Lider polskiej turystki 2008

Certyfikat Turystyczny Produkt Roku 2007 przyznawany przez Polską Organizację Turystyczną za interesującą ofertę edukacyjno – kulturalną

Certyfikat Lider Polskiej Turystyki 2007 przyznany przez czasopismo Rynek Podróży

Certyfikat Lider Polskiej Turystyki 2008 przyznany przez czasopismo Rynek Podróży

 

 

Certificate of excellence

Certificate of excellence

Certificate of Excellence dla Muzeum. Międzynarodowy certyfikat portalu turystycznego TRIP ADVISOR za rok 2012.

 

 

 

 

DYPLOMY

gazele biznesu, Muzeum Żup Kraowksich WieliczkaDyplom Gazela Biznesu dla najdynamiczniej rozwijających się firm. Przyznany przez czasopismo „Puls biznesu” 28 stycznia 2015 r. O włączeniu do tego elitarnego grona zdecydował ranking przeprowadzony wśród małych i średnich przedsiębiorstw potwierdzający kondycję firmy. Aby się do niego zakwalifikować firmy musiały być dynamiczne oraz wolne od wszelkich obciążeń wpływających na ich reputację w latach 2011-13.

 

 Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zasługi w ochronie dziedzictwa narodowego (2001 r.)

F