Muzeum w Ciechocinku

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w dniach 28-29 czerwca będzie obecne z imprezą na Festiwalu Chleba i Soli w parku Zdrojowym w Ciechocinku.

Będziemy tam prezentowali plenerową wystawę poświęconą tematyce solnej, solne kino, historyczną jatkę solna (kram) oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych.

plakatImpreza odbywa się w ramach projektu Sól dla Rzeczypospolitej,  zrealizowanego przez Muzeum w roku 2000 w formie staropolskiego spławu soli Wisłą z Krakowa do Bydgoszczy, idea powraca w postaci imprez plenerowych promujących historyczną tematykę solną w miastach i miejscowościach związanych z solą.

This entry was posted in aktualności, imprezy. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.