Muzeum dla Gminy Wieliczka

Zapraszamy Mieszkańców Gminy Wieliczka do promocyjnego zwiedzenia ekspozycji Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w kopalni soli oraz wystawy Wieliczka. Miasto utrwalone w kadrze w Zamku Żupnym.

Rezerwacja możliwa jest poprzez formularz rezerwacyjny (po prawej). Koszt zwiedzania 9 zł, czas zwiedzania 3 godz.

kaplica im. św. Jana Pawła II, Muzeum Żup Krakowskich WieliczkaNa Trasie Muzeum w kopalni nowością są komory Aleksandrowice, w jednej z nich udostępniono wystawę prezentującą tradycje górnicze oraz gry multimedialne dla dzieci, w drugiej natomiast urządzono multimedialną kaplicę pw. św. Jana Pawła II.

Dodatkowo zwiedzający będą mieli możliwość zobaczenia nowej wystawy czasowej Podziemne Wybuchy. Technika strzałowa w górnictwie.

Rynek Górny

W Zamku Żupnym będzie można zobaczyć nową wystawę czasową z jej autorem Wieliczka. Miasto utrwalone w kadrze.

W tym roku przypada 30-lecie udostępnienia na cele wystawiennicze, po kosztownych i długich pracach konserwatorskich, Domu pośród Żupy najstarszej budowli Zamku Żupnego.

• REZERWACJA

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Wpisz swój adres e-mail:

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych