Muzeum bierze udział w projekcie Wirtualne Muzea Małopolski

Przez ostanie 2 tygodnie trwała akcja skanowania 30 najciekawszych obiektów Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka. W przyszłości będzie je można oglądać w wirtualnej przestrzeni w formie modeli 3D.

W skład projektu „Wirtualne Muzea Małopolski” wchodzi digitalizacja zbiorów muzealnych, utworzenie Regionalnej Pracowni Digitalizacji, a także portalu, na którym zaprezentowane zostaną obiekty wybrane przez Radę Ekspertów projektu z kolekcji 35 muzeów z terenu Małopolski. W sumie zostanie zeskanowanych 700 obiektów.

Projekt jest realizowany przez Małopolski Instytut Kultury i Departament Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, w porozumieniu z 35 muzeami. Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 oraz ze środków Województwa Małopolskiego.