Msza w rocznicę pontyfikatu św. Jana Pawła II

W dniu 16 października 2015 roku w kaplicy pw. św. Jana Pawła II odbyła się uroczysta msza upamiętniająca rocznicę pontyfikatu św. Jana Pawła II.

IMG_5539Multimedialna kaplica znajduje się w podziemnym wyrobisku Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w kopalni soli na głębokości 135 m. Jej charakterystyczne elementy tworzą trzy duże bryły białych kryształów, głos papieża Jana Pawła II oraz multimedialna opowieść o stworzeniu świata. Jej wnętrze  wzbogaciło się właśnie o tabernakulum w formie bryły kryształów. Kaplica znajduje się w Muzeum

Tabernakulum w kaplicy Św. Jana Pawła II, fot. A. Grzybowski (1)Kaplica papieska poświęcona Wielkiemu Polakowi została udostępniona 21 listopada 2014 r. Po włączeniu jej do trasy pielgrzymkowej „Szczęść Boże” stała się bijącym, religijnym sercem wielickiej kopalni. Zostało w niej odprawionych ponad  230 Mszy św. dla pielgrzymów z różnych stron świata. Jej kameralne wnętrze było także świadkiem  przysięgi małżeńskiej. Oszczędny w środki wyrazu wystrój kaplicy kieruje uwagę na słowo Boże wypowiadane przez Jana Pawła II za pośrednictwem sound showerów.

Kaplica jest dostępna codziennie w ramach biletu do kopalni soli (z wyjątkiem godzin sprawowania Mszy Św.) lub w ramach promocyjnego zwiedzania organizowanego przez Muzeum.

kaplica im. św. Jana Pawła II, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka