Mama, tata i ja: W świecie bursztynu

Najbliższe rodzinne zajęcia odbędą w oryginalnych przestrzeniach Zamku Żupnego, 20 maja o godz. 10.00 i 12.30. Tym razem spotkanie zainspirowane jest wystawą „Ballada o lubelskim bursztynie”.

Nasza ballada będzie długa i piękna o bursztynie lubelskim, którego nie wszyscy znają, dlatego jeszcze bardziej fascynuje budzi ciekawość i zachwyt. Opowieść ta będzie jak piękny sen w którym przeniesiemy się do bursztynowego lasu pachnącego cieknącą żywicą , która rzeką znoszona była do morza tam dojrzewała, twardniała i stawała się minerałem – kamieniem ozdobnym. Zobaczymy bursztynowe sople, krople, nacieki ,” łzy Heliad”. Zaglądniemy w głąb bursztynowych okazów i zobaczymy zamknięte w nim życie: fragmenty roślin i owadów.

Na uczestników czekają, zagadki, krzyżówki i ciekawe opowieści ze świata bursztynu. Na zakończenie rodziny zamienią się w malarzy i stworzą bursztynowe obrazy inspirowane wystawą.

Koszt udziału: 15 zł bilet rodzinny / dla 4 osób.
Zniżki dla posiadaczy: Karty Dużej Rodziny, Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+, Wielickiej Karty Dużej Rodziny 3+
Zajęcia skierowane do dzieci w wieku od 6 do 12 lat.
Rezerwacja:  12 289 16 14

This entry was posted in aktualności, dla rodzin, edukacja. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.