Mama, Tata i Ja 2018

Zapraszamy na pierwsze w tym roku zajęcia z cyklu Mama, Tata i Ja, które odbędą się 21 stycznia o godz. 10.00 i 12.30, w malowniczych komorach Muzeum na 3. poziomie Kopalni Soli.

Podczas spotkania uczestnicy poznają postać Alfonsa Długosza, twórcy Muzeum Żup Krakowskich, oraz historię polskiego górnictwa solnego. W podziemiach będą czekały zagadki ukryte w obrazach autorstwa profesora Długosza. W trakcie zajęć dzieci wraz z rodzicami będą miały możliwość dowiedzieć się kto, i jakimi narzędziami zdobywał białe złoto, z którego do dziś słynie Wieliczka.

KOLEJNE ZAJĘCIA:

4 lutego, Zamek Zabawy naszych dziadków
25 marca, Zamek Wielkanoc na świecie
15 kwietnia, Kopalnia Solna satyra
20 maja. Zamek W świecie bursztynu
17 czerwca, Kopalnia Górnicze ABC

Zamek
Bilet rodzinny 15 PLN/ 2 os. dorosłe + 2 dzieci
Bilet z Kartą Dużej Rodziny – zniżka 50%

Kopalnia soli*
9 PLN/1 os.
Bilet z Kartą Dużej Rodziny – zniżka 50%

*zbiórka odbywa się zawsze na dziedzińcu Zamku Żupnego, zajęcia odbywają się na Trasie Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

Zajęcia skierowane do dzieci w wieku od 6 do 12 lat.
Rezerwacja/informacja: 12 289 16 14

This entry was posted in aktualności, dla rodzin, edukacja. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.