Muzeum Żup krakowskich Wieliczka, kopalnia soli (12)

„Mali studenci” Solnej Akademii już na wakacjach

Solna Akademia Dziecięca to nowatorski projekt dla dzieci zorganizowany przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka. Mali studenci właśnie zakończyli pierwszy rok nauki, który trwał od października 2014 r. do czerwca 2015 r.

Soln Akadmia dziecięca. Muzeum Żup Krakowskich WieliczkaProjekt został skierowany do uczniów szkół Gminy Wieliczka. Wzięło w nim udział 453 dzieci z 22 klas z 8 szkół ( z Wieliczki SP 2,3,4 , Janowic, Koźmic Wielkich, Podstolic ,Sułkowa, Śledziejowic). Każda klasa uczestniczyła w 8 spotkaniach prowadzonych zarówno w Zamku Żupnym jak i ekspozycji Muzeum w kopalni soli. Ważnym atutem Solnej Akademii Dziecięcej jest także to, że realizuje swój program w obiektach, które znajdują się na Liście UNESCO. Dzięki zajęciom dzieci dowiedziały się więcej o ważnych zabytkach, historii i przyrodzie ich Małej Ojczyzny.

Projekt jest wspólnym sukcesem edukatorów z Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka – pomysłodawców i realizatorów programu, nauczycieli, „małych studentów” – którzy wzięli na swoje barki dodatkowe wyzwania i świetnie sobie z nimi poradzili oraz ich rodziców – którzy zaakceptowali udział w tym projekcie i wspierali swoje pociechy.

Zakończenie roku Solnej Akademii Dziecięcej odbyło w komorze Alfonsa Długosza 10 i 11 czerwca, aż w czterech turach ze względu na ogromną ilość zgłoszeń. Wyróżniający się „studenci” zostali nagrodzeni a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, indeksy z zaliczeniami i upominki. Zakończenie roku umilił spektakl „Kurczaczek Jedynaczek” w wykonaniu Teatru Lalek „Łątka” z Łodzi.

A teraz czas na zasłużone wakacje! Po nich kolejny rok zajęć w Solnej Akademii Dziecięcej.

This entry was posted in aktualności, edukacja. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.