aktualności

Rodzinne lato w Muzeum

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami na pełne pozytywnych emocji wakacyjne warsztaty i zajęcia.

 

Zabawy z wyobraźnią | Zamek Żupny, 2.07 / 27.08
Podczas zajęć poddamy się sile naszej wyobraźni i marzeń! Poznamy pojęcie abstrakcji, wykonując rozmaite ćwiczenia pobudzające wyobraźnię, grając w gry oraz ćwicząc kreatywne myślenie odkryjemy, że nie wszystko w naszym życiu musi mieć sens i porządek. A na koniec zajęć powstaną niesamowite dzieła, które pozwolą nam ujawnić nasze ukryte myśli i uczucia…

Górnicze żywioły | Trasa Muzeum w Kopalni Soli, 03.07/ 28.08
Czy wszystkie żywioły występujące na świecie można spotkać pod ziemią? Czy pomagają one górnikowi w pracy, czy też szkodzą? W jaki sposób można sobie z nimi poradzić? Na te pytania znajdziesz odpowiedź podczas wędrówki po górniczych wyrobiskach, w których podejmiesz wyzwania związane z ratowaniem kopalni przed żywiołami.

Podróż po górniczej Wieliczce | Zamek Żupny, 4.07 / 29.08
Czas wakacji sprzyja podróżom. Dzisiaj zapraszamy do górniczej Wieliczki. Miasto to posiada dwa światy: podziemny, tajemniczy i ciemny oraz naziemny z niezwykłymi górniczymi budynkami. Tym razem podczas spaceru przejdziemy po powierzchni miasta, poznamy jego najciekawsze miejsca i rozwiążemy intrygujące zagadki. Na uczestników czekają quizy, rebusy i krzyżówka.

Podziemny zwierzyniec | Trasa Muzeum w Kopalni Soli, 5.07 / 30.08
Serdecznie zapraszamy wszystkich najmłodszych miłośników zwierząt  do zwiedzenia podziemnej ekspozycji Muzeum Żup Krakowskich. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się wielu ciekawostek o życiu i pracy koni pod ziemią, poznają urządzenia do transportu soli, oraz zobaczą „psa kopalnianego”. Na uczestników czekają: karty pracy, quiz oraz zabawy ruchowe.

 

Ważne informacje:

  • Miejsce: Trasa Muzeum w Kopalni Soli / Zamek Żupny
  • Godzina zajęć: od 10.00-12.00
  • Zbiórka: dziedziniec Zamek Żupny 
  • Wiek uczestników: 6-12 lat (+ opiekunowie)
  • Cena zajęć: 9 zł kopalnia, 6 zł/zamek 
  • 50% zniżki z Wielicką Kartą Dużej Rodziny 3+,Krakowską Kartą Rodzinną z Kartą Dużej Rodziny, Krakowską Kartą Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem
  • Rezerwacja: Dział Edukacji Muzeum, tel. 12 289 16 33

Zgłoszenia przyjmujemy od pierwszego dnia miesiąca poprzedzającego zajęcia.Zbiórka na dziedzińcu Zamku Żupnego odbywa się na 15 min. przed zajęciami.


Dla grup zorganizowanych: 

Od 25.06-30.08 warsztaty dla grup zorganizowanych ze stałej oferty Muzeum:
w Zamku Żupnym w cenie 6 zł od uczestnika, grupa może liczyć max. 25 osób
w Muzeum na III poziomie kopalni soli w cenie 9 zł od uczestnika i 70 zł opłata przewodnicka od grupy liczącej max. 35 osób.

This entry was posted in aktualności, dla rodzin, edukacja. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
F