aktualności

Lato w Muzeum 2017

Zapraszamy dzieci w wieku 6-13 lat wraz z rodzicami lub opiekunami na ciekawe i pełne wyzwań warsztaty i zajęcia. Zajęcia będą się odbywały w dniach 21-25 sierpnia.

 

TRASA MUZEUM W KOPALNI SOLI | 9.00-11.00

21 sierpnia | Na górniczym szlaku

Czy w Muzeum można jeszcze zobaczyć pracę górnika? Tak, szczególnie wtedy kiedy samemu przyjdzie się z nią zmierzyć. Muzealna trasa na III poziomie kopalni soli zamieni się w górniczy szlak, na którym uczestnicy zajęć podejmą się wielu wyzwań przybliżających specyfikę pracy górników.

22 sierpnia | Artystycznie i plastycznie

Czy wnętrza kopalni, a tym bardziej muzealnej ekspozycji mogą być atrakcyjne do malowania przez artystów? Wystawa czasowa „Solne wnętrza” jest dowodem na to, że jak najbardziej tak. Bogactwo obiektów i wrażeń w Muzeum stało się impulsem do powstania oryginalnych prac, które wykonali studenci i wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W czasie letnich zajęć uczestnicy zapoznają się z pracami na wystawie „Solne wnętrza” oraz ekspozycją muzealną w kopalni w interaktywny i kreatywny sposób poprzez zagadki, quizy i plastyczne wyzwania.

25 sierpnia | Górnicza szychta

Czy piecowy palił w piecu, a trybarz kręcił trybami? Co to jest łój i jak służył górnikowi? Jacy pracownicy musieli pracować w kopalni by sól dotarła do solniczki? By się o tym dowiedzieć warto wziąć udział w zajęciach w Muzeum aż 135 m pod ziemią. Na uczestników szychty czeka atrakcja, będą mogli poznać i zmierzyć się z pracą prawdziwego górnika o różnych specjalizacjach zawodowych np. krajacz łoju, piecowy, beczkowy, trybarz, nosicz, powroźnik
Na zajęcia na Trasę Muzeum w kopalni prosimy by każde dziecko zjeżdżało z rodzicem/opiekunem

 

ZAMEK ŻUPNY, UL. ZAMKOWA 8 | 9.30-11.00

23 sierpnia | Taka rzeka

Co mają frochtarze wspólnego z solą? To właśnie oni drogą wodną, czyli rzeką Wisłą, transportowali sól z Krakowa aż do Bydgoszczy. Zajęcia skoncentrują się na sprawnościach jakimi musieli się oni charakteryzować czyli m.in. siłą, skocznością i umiejętnością pracy w grupie. Pokażą też rolę Wisły w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa Żupy Krakowskie i zapoznają z Zamkiem Żupnym.

24 sierpnia | Wakacje z wyobraźnią

Co to jest abstrakcja? Czy wszystko musi mieć sens i porządek? Zajęcia, które mają na celu pobudzić wyobraźnię i kreatywne myślenie. Podczas zabaw i ćwiczeń powstaną niesamowite dzieła, które umożliwią uczestnikom ujawnienie własnych myśli i uczuć.

 

Ceny
Zajęcia w kopalni – 9 zł/osoba
Zajęcia w Zamku – 6 zł/osoba

Rezerwacja
Dział Edukacji, tel. 12 289 16 33

Prosimy by na zajęcia na Trasie Muzeum w kopalni soli każde dziecko zjeżdżało z opiekunem (1×1)


PDF Lato w Muzeum 2017. Oferta dla grup zorganizowanych

Udział w zajęciach jest równoznaczny z wyrażeniem zgody rodziców/opiekunów na wykorzystanie wizerunku dzieci do celów promocyjnych Muzeum.

This entry was posted in aktualności. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
F