aktualności

Lato pełne tajemnic

Zapraszamy dzieci* i młodzież w każdy wtorek lipca i sierpnia w godz. 10.00-12.00 na zajęcia i warsztaty w ramach akcji „Lato pełne tajemnic”.

*od 6 roku życia

lipiec/sierpień

Zabawa w teatr | 07.07, 04.08 | ZAMEK
Jak pisał William Szekspir „Świat jest teatrem a człowiek aktorem….” to dzięki tym warsztatom uczestnicy będą mogli wcielić się w rolę aktorów i poznać tajemnice pantomimy, akrobatyki i improwizacji, które przydają się na scenie, ale także w życiu. Spotkania w Zamku Żupnym poprowadzą specjaliści z tej dziedziny – aktorzy teatru TEATR NIKOLI z Krakowa

Solni siłacze | 14.07, 11.08 | KOPALNIA
Każdy lubi oglądać zmagania ludzi z ciężarami, nie tylko tymi codziennymi. Nieraz kibicowaliśmy Pudzianowskiemu i niejeden chłopiec chciał mieć takie muskuły, lecz aby do tego dojść trzeba solidnie ćwiczyć. Na szczęście w Muzeum w kopalni soli będzie można zmierzyć się z dawnymi pracami górniczymi i zostać „Solnym Siłaczem” bez wielkiej tężyzny fizycznej. Niech tajemnicą pozostaną zadania do wykonania. Chcesz je poznać? Weź udział w zawodach, które odbędą się w nowej – edukacyjnej komorze na III poziomie kopalni soli.

Blask kamieni | 21.07, 18.08 | ZAMEK
Tym razem odkryjemy tajemnice kamieni, które fascynowały ludzi już od najdawniejszych czasów, często zajmowały i zajmują znaczące miejsce w ich życiu, np. noszone jako amulety przynoszą szczęście lub chronią przed złem, mogą być prezentem od kogoś ważnego. Każdy z nich ma jakiś kolor, ale czy wiemy jak on się nazywa? Co można z niego „wyczarować”. Tajemnicze i ciekawe informacje na ich temat będzie można poznać na zajęciach prowadzonych na wystawie czasowej w Zamku Żupnym – „Blask kamieni. Okazy mineralogiczne i kamienie ozdobne w sztuce” oraz podczas warsztatów plastycznych.

Zamkowe łamigłówki | 28.07, 25.08 | ZAMEK
Zamek bez tajemnic? To jest wręcz niemożliwe – szczególnie gdy liczy sobie ponad 700 lat. O tajemnicach jakie skrywa wielicki Zamek będzie można dowiedzieć się po przeczytaniu „starego” listu. Ale droga do ich odkrycia daleka… By odczytać go w całości, będzie trzeba pogimnastykować swoje ciało i umysł, bo list ten składa się z kilku fragmentów, do których można będzie dotrzeć tylko dzięki wytrwałości i umiejętnemu rozwiązywaniu łamigłówek, szyfrów oraz rebusów.
Grupy zorganizowane – czwartki. Do wyboru zajęcia: „Solni siłacze”, „Blask kamieni”, „Zamkowe łamigłówki”

Koszt zajęć:

w ZAMKU ŻUPNYM – 1 zł/os.

w KOPALNI SOLI– 9 zł/os.

Rezerwacja: 12 289 16 33.  Ilość miejsc ograniczona.

This entry was posted in aktualności, archiwum, dla rodzin, edukacja. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
F