Dawni Górnicy wielickiej kopalni

walacze, nosiczeW wielickiej kopalni pracowali górnicy – wiadomo! ale czy tylko? W fascynujący świat górniczych zawodów wprowadzi Was książeczka z kolorowanką „Dawni Górnicy wielickiej kopalni od Kopacza do Żupnika”.

Dowiecie się z niej nie tylko kim był żupnik czy kopacz, poznacie także mniej znane górnicze zawody takie jak hutman, karbarz czy szafarz. Każdą ilustrację będzie można pokolorować naśladując rysunki wykonane przez Alfonsa Długosza twórcę Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka.

Kolorowankę można nabyć w cenie 5 zł w e-sklepie, i muzealnych sklepikach w Zamku Żupnym i nadszybiu Daniłowicza (Biuro Obsługi Turystów Muzeum).

Tekst: Marek Skubisz
Rysunki: Alfons Długosz