Krzyż Kawalerski dla Dyrektora prof. Antoniego Jodłowskiego

Podczas uroczystości Barbórkowych w Wieliczce w dniu 1 grudnia 2014 roku Dyrektor Muzeum Żup Krakowskich prof. Antoni Jodłowski otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski nadany przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polski z okazji Jubileuszu 50 lat pracy w Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka.

prof.-A.-Jodłowski-Muzeum-Żup-Krakowksich-Wieliczka

Do ważniejszych wydarzeń związanych z działalnością Dyrektora można zaliczyć niewątpliwie udział w przygotowaniach wniosku o wpisanie kopalni wielickiej na I Międzynarodową Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO w 1978 r. oraz Zamku Żupnego na wspomniana wyżej Listę w roku 2013 .

Dzięki wielu staraniom i osobistemu zaangażowaniu Dyrektora prof. Antoniego Jodłowskiego Muzeum stanowi dziś kulturalną perłę Wieliczki.

krzyż