Konkurs: Zamki i Pałace w kraju nad Wisłą | Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

Konkurs: Zamki i Pałace w kraju nad Wisłą

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie fotograficznym „Zamki i Pałace w kraju nad Wisłą”, organizowanym w Roku Wisły.

Zamek Żupny w Wieliczce, fot. Bogdan PasekPolska posiada wiele pięknych, zachwycających architekturą i pełnych tajemnic rezydencji zamkowych oraz pałacowych. Jednym z nich jest zlokalizowany między szybami górniczymi wielicki Zamek Żupny*.

Warto je odkrywać i poznawać, są przecież świadectwem bogatej historii Polski. W konkursie szczególnie zachęcamy do zwrócenia uwagi na te rezydencje, które wzniesiono w pobliżu Wisły oraz na te miejsca, które nie są powszechnie znane.

Prace należy zgłaszać do 1 czerwca 2017 roku. Najlepsze fotografie będą prezentowane na dziedzińcu Zamku Żupnego na wystawie, od 13 września do 30 listopada 2017 roku.

*Zamek Żupny stanowi niezwykły przykład zamku wzniesionego specjalnie na potrzeby siedziby zarządu królewskiego przedsiębiorstwa solnego. Przedsiębiorstwo to zwane Żupami Królewskimi istniało już od końca XIII wieku, do rozbiorów Polski w 1772 roku. Zamek swoją funkcję pełnił jednak nieprzerwanie do 1945.

PDF Regulamin konkursu Zamki i Pałace w kraju nad Wisłą

DOC Oświadczenie rodzica/opiekuna

This entry was posted in aktualności, edukacja. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.