aktualności

Konkurs: Zamki i Pałace w kraju nad Wisłą

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie fotograficznym „Zamki i Pałace w kraju nad Wisłą”, organizowanym w Roku Wisły.

Zamek Żupny w Wieliczce, fot. Bogdan PasekPolska posiada wiele pięknych, zachwycających architekturą i pełnych tajemnic rezydencji zamkowych oraz pałacowych. Jednym z nich jest zlokalizowany między szybami górniczymi wielicki Zamek Żupny*. 

Warto je odkrywać i poznawać, są przecież świadectwem bogatej historii Polski. W konkursie szczególnie zachęcamy do zwrócenia uwagi na te rezydencje, które wzniesiono w pobliżu Wisły oraz na te miejsca, które nie są powszechnie znane.

Prace należy zgłaszać do 1 czerwca 2017 roku. Najlepsze fotografie będą prezentowane na dziedzińcu Zamku Żupnego na wystawie, od 13 września do 30 listopada 2017 roku.

*Zamek Żupny stanowi niezwykły przykład zamku wzniesionego specjalnie na potrzeby siedziby zarządu królewskiego przedsiębiorstwa solnego. Przedsiębiorstwo to zwane Żupami Królewskimi istniało już od końca XIII wieku, do rozbiorów Polski w 1772 roku. Zamek swoją funkcję pełnił jednak nieprzerwanie do 1945.

PDF Regulamin konkursu Zamki i Pałace w kraju nad Wisłą

DOC Oświadczenie rodzica/opiekuna 

 

 

 

 

 

 

 

 

This entry was posted in aktualności, edukacja. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
 • Newsletter

  Zapisz się
  do newslettera
  i bądź na bieżąco!
  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych


 • Info praktyczne
  Godziny otwarcia

  zamek 8:30 - 15:30 (w poniedziałki nieczynne)

  kopalnia 7:30 - 19:30

  Ceny biletów

  zamek 5/8 PLN (dziedziniec - wstęp wolny)

  kopalnia 39/55 PLN (Muzeum + Trasa Turystyczna)

  informacja

  12 278 58 49

 • Obiekt tygodnia

   

   

   

   

   

   

F