Burgaski saltwork slide 2

Konkurs: Sól na świecie w fotografii

Międzynarodowy Konkurs Sól na świecie w fotografii jest elementem projektu pod tym samym tytułem, który obejmuje ponadto: wystawę i album. Jego organizatorem jest Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka.

Celem projektu jest pokazanie obrazu soli świata: miejsc jej powstania, bogactwa form, kształtów i barw. Miejsca te cechuje różnorodność klimatów od tajemniczych, ciemnych wnętrz w kopalniach przez wypełnione parą gotującej się solanki warzelnie panwiowe, tężnie, słone jeziora z wykwitami białej soli po rozjaśnione słońcem nadmorskie saliny z charakterystycznymi basenami i solnymi kopcami. Dodają one „smaku” krajobrazom, w których się znajdują  podobnie jak sól potrawom mieszkańców całej ziemi.

Konkurs „Sól na świecie w fotografii” skierowany jest do osób pełnoletnich szukających miejsc niezwykłych i oryginalnych a takimi są bez wątpienia solne ośrodki. Dzięki fotografiom powstanie wyjątkowy portret soli świata, pierwszy ukazujący ją w tak szerokiej perspektywie i  widziany oczami tak wielu osób, ambasadorów solnego bogactwa.

• I nagroda 2000 USD
  • II nagroda 1500 USD
  • III nagroda 1000 USD
  • 3 wyróżnienia po 500 USD

Termin nadsyłania fotografii upłynął 15.08.2013 r.  W poniedziałek 2.09.2013 prace oceni Jury, w skład którego wchodzą uznani fotografowie: Paweł Pierściński – przewodniczący, Inez Baturo, Czesław Czapliński, Jan Zych oraz Artur Grzybowski.

Ogłoszenie wyników i otwarcie wystawy ”Sól na świecie w fotografii” będzie miało miejsce 4.12.2013 r.  w Muzeum w kopalni soli na gł. 135 m.  W Wieliczce wystawę będzie można zwiedzać do 31.03.2014 r. a później  zamierzamy ją prezentować za granicą. Najlepsze fotografie zostaną opublikowane w albumie – pierwszym wydawnictwie, które  pokaże sól w tak szerokiej perspektywie przestrzennej.

Jest to już druga edycja wydarzenia – pierwsza nosiła tytuł „Barwy soli Europy” i była włączona do programu kulturalnego Prezydencji Polski w Unii Europejskiej.

Kontakt: Małgorzata Bogucka 12 289 16 27, m.bogucka@muzeum.wieliczka.pl

ŚCIĄGNIJ

PATRONAT HONOROWY
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Polska Organizacja Turystyczna

PATRONAT MEDIALNY
TVP Kraków
Radio Kraków
Dziennik Polski
Rzeczpospolita
Wirtualna Polska
Dziennik Polski
Foto Miesięcznik
Poznaj Świat
Wiadomości Turystyczne
TTG
Stowarzyszenie Mediów Polskich

WSPÓŁPRACA REDAKCYJNA
RMF Classic

This entry was posted in aktualności, imprezy. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.

kopalnia 7:30 - 19:30

Ceny biletów

zamek 5/8 PLN (dziedziniec - wstęp wolny)

kopalnia 39/55 PLN (Muzeum + Trasa Turystyczna)