Wystawa: Najpiękniejsza pisanka z soli 2018 | Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

Wystawa: Najpiękniejsza pisanka z soli 2018

W okresie Świąt Wielkanocnych zapraszamy do oglądania wystawy „Najpiękniejsza pisanka z soli”. Kolorowe, radosne, wiosenne pisanki wniosły już świąteczny nastrój do Zamku Żupnego. Wystawę można oglądać do 8 kwietnia.

Pisanki powstały w ramach konkursu „Najpiękniejsza pisanka z soli”.  Prace są okazałe i bardzo różnorodne. Zdobienia wykonano z użyciem różnorodnych materiałów –  jak skórki pomarańczy i polne kwiatów i zboża, a także sznurków, wstążek a nawet prawdziwych elementów mechanizmu zegarka!

W konkursie wzięło udział 56 uczniów szkół podstawowych i średnich, w tym także szkół działających przy Uniwersyteckich Szpitalach Dziecięcych w Prokocimiu i przy ul. Kopernika 2 oraz z Domów i Centrów Kultury (Wieliczka, Kraków, Niepołomice, Zabierzów Bocheński, Wola Batorska, Stadniki, Dobranowice, Grajów, Podstolice, Mietniów, Trąbki).

Tegoroczny konkurs pokazał, że młodzi twórcy posiadają nieograniczoną wyobraźnię, a ich pomysłowość w podejściu do tematu pisanki jest godna podziwu! Najpiękniejsze pisanki można oglądać na wystawie w Zamku Żupnym od 27 marca do 8 kwietnia 2018 roku.

Pokonkursowe pisanki będzie można oglądać od 27 marca do 8 kwietnia 2018 roku.

Organizator konkursu: Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
Stały patron medialny: TVP Kraków