Konkurs: Najpiękniejsza pisanka z soli | Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

Konkurs: Najpiękniejsza pisanka z soli

Pisanki z soli wpisały się już w wielicką tradycję Świąt Wielkanocnych i dziś trudno wyobrazić sobie Zamek Żupny bez tych oryginalnie ozdobionych jaj.

Organizowany przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, konkurs jest jedynym w Polsce, a może i na świecie, w czasie którego jajka wykonane z bryłek soli kamiennej przemienią się w świąteczne pisanki. Konkurs skierowany jest do uczniów uzdolnionych plastycznie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

Wszystkie konkursowe pisanki będą prezentowane na wystawie „Najpiękniejsza pisaȳnka z soli” w Zamku Żupnym od 27 marca do 8 kwietnia 2018 roku.

Miejsce realizacji: Zamek Żupny, ul. Zamkowa 8, Wieliczka
Termin realizacji: piątek, 23 marca 2018 r., godz. 9.00, rozstrzygnięcie konkursu, ok. godz. 11.30.
Zgłoszenia: do 16 marca 2018 r.

PDF Regulamin konkursu Najpiękniejsza pisanka z soli 2018

This entry was posted in aktualności, edukacja. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.