Konkurs: Najpiękniejsza pisanka z soli

Pisanki z soli wpisały się już w wielicką tradycję Świąt Wielkanocnych i dziś trudno wyobrazić sobie Zamek Żupny w tym okresie bez oryginalnych, ciekawie ozdobionych jaj. Tegoroczne pisanki będą powstawały w czasie konkursu „Najpiękniejsza pisanka z soli” 17 marca 2016 r. od godz. 9.00 w Zamku Żupnym

Pisanka, konkurs, Muzeum Żup Krakowskich WieliczkaSolne jajka już są przygotowane, a uczestnicy intensywnie myślą nad tym jak je ozdobić. To konkurs, w którym możliwości wyobraźni są nieograniczone więc efekty mogą zaskoczyć… Jest to też trudny konkurs, wymagający przemyślenia i starannego przygotowania. W ślad za koncepcją uczestnicy będą kompletować różnorodne materiały, kleje, farby, lakiery, pędzelki, …. A potem wykonają samodzielnie pisanki, które będzie można zobaczyć w Zamku Żupnym na wystawie, w dniach 22-31 marca.

Organizatorem konkursu „Najpiękniejsza pisanka z soli” jest Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka.

Pobierz: regulamin

• Newsletter

do newslettera
    i bądź na bieżąco!