Konkurs: Najpiękniejsza pisanka z soli

Święta Wielkanocne tuż, tuż! Na ich powitanie w Muzeum powstaną, niezwykłe solne pisanki. Na zgłoszenia do konkursu czekamy do 20 marca.

Pisanka, konkurs, Muzeum Żup Krakowskich WieliczkaCelem konkursu jest ozdobienie solnego jajka, które zapewnia Muzeum. Solne jajko samo w sobie jest wyjątkowe. Ma ciekawą, niejednolitą fakturę, barwę od białej poprzez szarą po różowo-pomarańczową i pachnie prehistorycznym morzem. Przybrane barwną dekoracją staje się niepowtarzalną pisanką. Konkurs nawiązuje do tradycji, ale nie ogranicza ani technik ani materiałów użytych do zdobienia. Konkurs odbędzie się w Zamku Żupnym Wieliczce przy ul. Zamkowej 8. Konkurs odbędzie się w 27 marca w godz. 9.00-10.30, rozstrzygnięcie konkursu i nagrodzenie autorów najciekawszych pisanek tego samego dnia, ok. godz. 11.30. Nagrodzone prace będą prezentowane na wystawie.

Warunki Konkursu:

• Konkurs zostanie przeprowadzony w czterech kategoriach wiekowych: a) dzieci szkoły podstawowej kl. I – III b) dzieci szkoły podstawowej kl. IV – VI c) młodzież szkół gimnazjalnych d) młodzież szkół ponadgimnazjalnych
  • Prace należy wykonać samodzielnie, indywidualnie (zbiorowe nie będą oceniane), pisanka (nie stroik) musi być tak ozdobiona, aby było widać, że jest z soli
  • Uczestników prosimy o przyniesienie własnych materiałów i przyborów do ozdabiania solnego jajka, podstawek umożliwiających ich prezentację oraz wizytówek przymocowanych do podstawki
  • Wizytówka musi zawierać czytelne informacje: imię i nazwisko, klasę, nazwę placówki (szkoły, domu kultury)
  • Wszystkie prace zostaną zaprezentowane w okresie świątecznym na wystawie w Zamku Żupnym w Wieliczce.
  • Jury, w skład którego wejdą pracownicy merytoryczni Muzeum Żup Krakowskich z Działu Sztuki i Etnografii oraz Pracowni Plastycznej oceniając pracę zwróci uwagę na: pomysłowość i oryginalność, poziom artystyczny, staranność wykonania, widoczną w pracy końcowej sól. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo przejęcia wykonanych w czasie konkursu pisanek.
  • Zainteresowanych udziałem w Konkursie prosimy o zgłoszenia udziału do dnia 20.03.2015 r.
  • Ilość miejsc ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń), z jednej instytucji może się zgłosić do 3 osób.

Zgłoszenia i informacje: Dział Edukacji, tel. 12 289-16-33

This entry was posted in aktualności, edukacja. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.