aktualności

Konkurs na kalendarz rozstrzygnięty

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka we współpracy z Wydziałem Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie – zorganizowało konkurs na projekt kalendarza na rok 2018, który skierowany był do studentów.

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie 12-stronicowego kalendarza, inspirowanego zbiorami Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka. Specyfika historycznego miejsca jakim jest zarówno kopalnia soli jak i średniowieczny Zamek Żupny w Wieliczce, stworzyła odpowiedni klimat oraz scenerię dla twórczych poszukiwań, a muzealne obiekty stały się inspiracją do kreacji nowatorskich i oryginalnych projektów.

Laureatkami konkursu zostały: Ewelina Węgiel oraz Magdalena Marek, studentki II roku Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, które wspólnie opracowały projekt bazujący na medium rysunku i fotografii. To właśnie według ich projektu – jako główna nagroda – został wydrukowany kalendarz na rok 2018, w limitowanym nakładzie.

Druk do portfolio stanowił nagrodę dla: Anastazji Nekipelaya – II miejsce
Marka Jankisza i Piotra Poręby – III miejsce
Agnieszki Kryjomskiej – wyróżnienie

 

Koordynatorzy:
Natalia Wiernik – Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, asystentka pracowni Fotografii 1 na Wydziale Grafiki, działającej pod kierunkiem dr hab. Agaty Pankiewicz
Elżbieta Bednarowska – Dział Wydawnictw, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

Patronat honorowy nad konkursem objął Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

 

This entry was posted in aktualności. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
F