Koncerty: Popołudnie ze Straussem 2018 | Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

Koncerty: Popołudnie ze Straussem 2018

W Wieliczce tradycją już się stało, że melodie Straussa zapowiadają lato i czas beztroskich wakacji. Lekkość utworów oraz porywające do tańca dźwięki to cechy muzyki wiedeńskich mistrzów.

Kolejny  koncert odbędzie się 26 sierpnia, o godz. 16.00, na dziedzińcu Zamku Żupnego. Muzyka Straussów królować będzie także we wrześniu w Muzeum w Kopalni Soli, w komorze im. Alfonsa Długosza.

26 sierpnia 2018
Magdalena Pilarz-Bobrowska – sopran
Łukasz Wroński – tenor

30 września 2018
Aleksandra Stokłosa – sopran
Jakub Oczkowski – tenor

Koncerty wykonują Orkiestra Straussowska OBLIGATO pod batutą Jerzego Sobeńko oraz soliści polskich scen operowych i operetkowych.

bilety

• koncerty w Zamku Żupnym: 20 zł*
  • koncert w komorze im. Alfonsa Długosza: 45 zł

*Bilety można nabyć na dwa dni wcześniej oraz w dniu koncertu, w kasie Zamku, ul. Zamkowa 8,

*W razie niepogody koncert odbędzie się w Sali Gotyckiej, gdzie liczba osób jest ograniczona. Informację o dostępności biletów można otrzymać pod numerem: 12 289 16 36

Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018

stały patronat medialny:

This entry was posted in aktualności, imprezy. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.