Johann Strauss w kopalni soli

W sobotę 28 września odbędzie się finalny koncertu z cyklu „Popołudnie ze Straussem”. Impreza będzie miała miejsce w komorze im. Alfonsa Długosza w ekspozycji Muzeum w kopalni soli.

W trakcie koncertu usłyszymy przede wszystkim utwory dynastii Straussów, w tym m.in. Walc cesarski, Odgłosy wiosny, Nad pięknym, modrym Dunajem, Annen Polka. Usłyszymy również kompozycje innych dziewiętnastowiecznych twórców takich jak m.in. Vittorio Monti – Czardasz, Antoni Dvorzak – Taniec Słowiański nr 8, Fryderyk Chopin – walc a moll, czy arię Julii Ah! je veux vivre z opery Ch. Gounoda Romeo i Julia. Koncert wykonają Orkiestra Straussowska OBLIGATO pod kierownictwem artystycznym Jerzego Sobeńko oraz solistka Ye Young Sohn (sopran).

Gościem specjalnym i prowadzącym koncert będzie dr Edward Strauss  z Wiednia, który opowie o swoich wielkich antenatach. Dr Eduard Strauss jest prawnukiem Eduarda Straussa (1835 – 1916, brata Johanna Straussa-syna), ostatniego kierownika oryginalnej Orkiestry Straussowskiej, założonej na początku lat trzydziestych XIX wieku przez Johanna Straussa – ojca. Ojcem dr Eduarda Strauss był ostatni muzyk z dynastii Straussów Eduard Strauss (1910 – 1969, wnuk Eduwara Straussa), znany i popularny dyrygent, specjalizujący się w wykonawstwie utworów swoich wielkich przodków. Dr Eduard Strauss jest Prezydentem Wiener Instytut fur Strauss-Forschung, instytutu prowadzącego badania nad muzyką Straussów.

Yeyoung Sohn jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, laureatką wielu europejskich konkursów wokalnych. Zdobyła nagrody m.in. na Konkursie Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej w Krakowie, na VII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Złote głosy” organizowanym przez Europejską Fundację Promocji Sztuki Wokalnej w Warszawie, na Międzynarodowym Konkursie Debussy`ego w Salzburgu, na III Międzynarodowym Konkursie Adama Didura w Bytomiu, na Międzynarodowym Konkursie w Žďár nad Sázavou oraz na XXV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Klasycznej „Styczniowe Wieczory Muzyczne” w Brześciu.

cena biletu: 40 zł

informacja/rezerwacja 12-278-58-49

Organizator: Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

This entry was posted in aktualności, archiwum, imprezy. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.

kopalnia 7:30 - 19:30

Ceny biletów

zamek 5/8 PLN (dziedziniec - wstęp wolny)

kopalnia 39/55 PLN (Muzeum + Trasa Turystyczna)