aktualności

9. Summer Music Festival zainaugurowany!

Ponad 700 melomanów obejrzało operę Gioacchina Rossiniego „Cyrulik sewilski” inaugurującą Summer Music Festival – Wieliczka 2015. Na scenie ustawionej na dziedzińcu Zamku Żupnego pojawiło się ponad 80 artystów (soliści, chór, balet i orkiestra) z Gliwickiego Teatru Muzycznego. Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka jest współorganizatorem Festivalu.

Największe wydarzenie  muzyczne Wieliczki otwarli Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak, Zastępca Burmistrza Wieliczki Rafał Ślęczka oraz Dyrektor Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka prof. Antoni  Jodłowski.

Znakomita scenografia, efektowne kostiumy, do tego włoska melodyczność i temperament przedstawianej opery komicznej sprawiły, że dziedziniec Zamku Żupnego przez blisko 3 godziny wypełniony był humorem i dobrą zabawą.

Na kolejny koncert Summer Music Festival, który będzie miał miejsce w Muzeum, tym razem w komorze Alfonsa Długosza w kopalni soli zapraszamy już 10 lipca o godz. 18.00. Będzie można usłyszeć i zobaczyć „Violin Symphony Show” w wykonaniu wirtuoza skrzypiec Bogdana Kierejsza z zespołem.

organizator: Polskie Towarzystwo Straussowskie

współorganizator: Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Agencja Artystyczna Violin & Piano

This entry was posted in aktualności. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
F