aktualności

Gra z arcymistrzem – fotorelacja

We wtorek 17 marca w Zamku Żupnym odbył się turniej szachowy. Każdy z przybyłych gości miał możliwość zmierzenia się w symultanie szachowej z młodym polskim arcymistrzem szachowym Janem-Krzysztofem Dudą. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu comiesięcznych „Spotkań z Mistrzem”.

Spotkanie „Zagraj z Mistrzem” związane jest z finisażem wystawy Sport w Wieliczce XIX-XXI w. (czynnej do 31 marca 2015 r.). Podczas dwóch ostatnich tygodni marca można zobaczyć medale, puchary, zdjęcia, sprzęt i stroje sportowe dokumentujące indywidualne i zespołowe sukcesy wielickich sportowców oraz miejscowych klubów i organizacji sportowych. Dodatkowo  na ekspozycji zaprezentowane zostaną najnowsze „trofea” zdobyte przez Jana Krzysztofa Dudę w grudniu 2014 r. podczas szachowych Mistrzostw Europy rozgrywanych we Wrocławiu: złoty medal w szachach szybkich i srebrny medal w szachach błyskawicznych.

Jan-Krzysztof Duda – zawodnik klubu MKS MOS Wieliczka, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki w Wieliczce. Arcymistrz szachowy (2013), Kadra Polski Mężczyzn, najmłodszy olimpijczyk (Norwegia 2014), brązowy medalista Mistrzostw Polski Mężczyzn (2014), mistrz Świata Juniorów do lat 10 (2008), mistrz Europy Juniorów (2012), Mistrz Europy Mężczyzn w szachach szybkich (2014), Wicemistrz Europy Mężczyzn w szachach błyskawicznych (2014), 14-krotny mistrz Polski Juniorów w szachach klasycznych, szybkich i błyskawicznych.

 

Patronat medialny: TVP Kraków, Dziennik Polski, Radio Kraków

This entry was posted in aktualności. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
F