aktualności

Forum Młodych UNESCO

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka i Kopalnia Soli stały się 30 czerwca 2017 roku scenerią ciekawych i kreatywnych działań. W ramach Forum Młodych UNESCO odbyły się warsztaty towarzyszące 41. Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Z okazji tego wydarzenia do Wieliczki zawitali wyjątkowi goście: dr Mechtild Rössler, Dyrektor Departamentu Dziedzictwa i Dyrektor Centrum Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz prof. dr hab. Jacek Purchla, który piastuje obecnie stanowisko przewodniczącego Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Aż 47 uczestników z 32 krajów z całego świata zobaczyło nie tylko kopalnię soli i ekspozycję muzealną, ale również uczestniczyło w warsztatach, które miały na celu przybliżenie wyzwań związanych z prowadzeniem obiektu, który od 1978 roku widnieje na pierwszej liście UNESCO.
Warsztaty zostały podzielone na bloki tematyczne, tym samym uczestnicy mogli zapoznać się z istotnymi zagadnieniami dotyczącymi konserwacji i zabezpieczenia zabytkowych wyrobisk, turystyki w aspekcie historycznym i jej znaczenia dla obiektu. Równie istotne okazały się zagadnienia dotyczące sfery komercyjnej. Spotkanie zwieńczyło wystąpienie dr M. Rossler oraz gorąca dyskusja.
This entry was posted in aktualności. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
F