aktualności

Festiwal Pozytywnie Zakręconych 2017

Zapraszamy na największe w Polsce spotkanie pasjonatów, hobbystów i kolekcjonerów. Festiwal odbędzie się na dziedzińcu Zamku Żupnego już w niedzielę 4 czerwca, gdzie będziemy mogli spotkać wielu „pozytywnie zakręconych” mieszkańców Wieliczki i okolic.

Podczas tegorocznej edycji pierwszy raz zobaczymy motocykle Harley Davidson Bogdana Małajowicza, makiety miniatury zabytków wielickich Zbigniewa Sałabuna, zbiór skamienielin Stefana Kisielewskiego, artystyczne fotografie Ryszarda Tatomira, egzotyczne owady Wojciecha Dudy, samochód i sprzęt rajdowy Grzegorza i Rafała Ślęczki.

Wielu gości przyjedzie z odległych stron Polski Szczecina, Gdańska, Rzeszowa, Warszawy…

Będzie można spotkać się z pasjonatem Elvisa Presleya – Mariuszem Ogiegło, zobaczyć część kolekcji misiów Bruno Zielonki – liczącej w całości ponad 6 tysięcy wraz z 10-cio metrowym misiem dmuchanym, kolekcję polskich orłów naczapkowych, zabytkowe żelazka, gramofony, bilety komunikacyjne, kapsle i nakrętki.

FLPZ 5Pasjonaci militariów z Małopolskiego Stowarzyszenia Strzelców i Kolekcjonerów Militariów przybliżą nam świat broni palnej,  zobaczymy zabytkowe samochody z początku XX wieku panów Franciszka Wołka i Rafała Górnisiewicza z czasów PRL-u Mirosława Pamuły, Piotra Panusia i Pawła Niedbały, a także będzie można wsiąść do prawdziwego szybowca.

Odbędą się dwie prezentację tematyczne pierwsza z nich wieliczanina Ignacego Kowalewskiego „ Muzyka, foto, Wieliczka” , druga „ Kto raz usłyszał głos Azji…”  znanego podróżnika Władysława Grodeckiego.

W czasie trwania imprezy będzie okazja do nauczenia się jak zrobić piękny bukiet w pokazie florystycznym Marii Niedzielin, a także zostanie zrobiona własnoręcznie laleczka, którą właścicielka Anna Grochal przekaże na cele charytatywne.

Kuba1Kolejny raz miło będzie nam gościć Jerzego Gogacza, kolekcjonera zabytkowych gramofonów, Andrzeja Jaworskiego z minerałami, Marka Janczaka z własnoręcznie zrobionym pojazdem elektrycznym, Wojciecha Jamę, który wraz z Żoną zaprezentuje zabawki PRL-u.

Pasjonaci historii zaproszą nas na rekonstrukcje przesłania meldunku gołębiem pocztowym, zapoznania się z historią policji, a także do punkt werbunkowego Legionów Polskich z 1915 roku

W samo południe rozpoczną się pokazy. Z naszego miasta zaprezentują się pasjonaci gimnastyki sportowej tradycyjnej szermierki japońskiej  i historycznej szermierki europejskiej

Będzie można zobaczyć pokaz sztuk wlaki Aikido, Fitness, orientalnego tańca brzucha i usłyszeć jak gra na perkusji Filip, który ma 11 lat.

Wszystko to i wiele innych ciekawych kolekcji i pasji, których nie sposób wymienić można będzie zobaczyć

 

 

Festiwal odbędzie się w niedzielę 4 czerwca w godz. 10.00-15.00. 

 

POKAZY od 12:00
Gimnastyki sportowej UKS Gimnazjon
Sztuk Walki Krakowska Szkoła Aikido
Orientalny taniec brzucha Klub Hayfa
Tradycyjnej Szermierki Japońskiej Szkoła miecza Bu Jutsu Kan 
Historycznej Szermierki Europejskiej  Grupa Silkfencing     

 

PREZENTACJE
Muzyka, foto, Wieliczka” Amatorskie Studio „ RehabilitacjaIgnacy Kowalewski”  | godz 11:00
„Kto raz usłyszał głos Azji…”  Władysław Grodecki  | godz.13.00

 

Honorowy Patronat: Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka i Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce
Partner: Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce i Puls Wieliczki
Patroni medialni: TVP3 Kraków, Dziennik Polski, WieliczkaCity, MyViMu
Sponsorzy: Elsta, GPA Reklama i druk z pasją, Cukiernia Królewska
Organizator: Gimnazjum w Węgrzcach Wielkich
Autorzy: Olga Duda, Maria Krzysica, Bartosz Czarniecki, Magdalena Panuś

This entry was posted in aktualności, imprezy. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
F