Muzeum Żup krakowskich Wieliczka, kopalnia soli (12)

Festiwal Funduszy Europejskich. Wstęp Wolny.

Pierwszy weekend wiosny świadczy tylko o jednym – wielkimi krokami zbliża się Festiwal Funduszy Europejskich. To znak, że Małopolska myśli o kulturze, ale też o każdym mieszkańcu. Coś dla siebie znajdą tu mali, nieco więksi i całkiem duzi amatorzy wydarzeń kulturalnych. Kilkanaście małopolskich miast wytoczyło ciężkie działa przeciwko zimowej nudzie i monotonii.

Biorą udział w Festiwalu Funduszy Europejskich.

35 instytucji z 14 małopolskich miast i miejscowości otwiera swoje wnętrza dla mieszkańców regionu w dniach 20-22 marca br. To wielkie święto kultury, co potwierdza kolejna, bo już trzecia edycja Festiwalu.

Otwierają się za darmo dla Małopolan

Kraków, Wieliczka, Niepołomice, Brzesko, Bochnia, Tarnów, Nowy Sącz, Szymbark, Chrzanów, Inwałd, Wadowice, Dąbrowa Tarnowska, Zubrzyca Górna i Zakopane. W tych miejscowościach z bezpłatną ofertą na mieszkańców czekają m.in. muzea, teatry, opera, filharmonia, centra kultury, biblioteki, kopalnie soli, Park Miniatur, Centrum Kongresowe i wiele innych instytucji.

Propozycje spędzania wolnego czasu w pierwszy wiosenny weekend można sprawdzić na stronie www.festiwal.fundusze.malopolska.pl

• Znajdziesz tam listę obiektów, które biorą udział w Festiwalu.
  • Przeczytasz o atrakcjach, jakie dla Ciebie przygotowali.
  • Weźmiesz udział w konkursie z kulturalnymi nagrodami.

Mają atrakcyjną ofertę dla wszystkich

Zwiedzanie muzeów i teatrów z przewodnikiem, zajęcia kreatywne i edukacyjne, twórcze warsztaty, wernisaże wystaw, lekcje muzealne, a do wygrania mnóstwo biletów na wydarzenia kulturalne – z tych i wielu innych atrakcji będzie można skorzystać podczas Festiwalu Wstęp Wolny.

Uwaga: konkurs!

Wystarczy kreatywnie odpowiedzieć na pytania, które znajdują się na stronie www.festiwal.fundusze.malopolska.pl, w zakładce „Konkurs” i wysłać je poprzez formularz elektroniczny. Na stronie www dostępne są także zasady i regulamin udziału w zabawie.

Cała oferta w dniach 20-22 marca jest całkowicie darmowa! Jednak w niektórych wydarzeniach będzie można wziąć udział tylko po uprzedniej rejestracji.

Uwaga nie ma już miejsc do zwiedzania ekspozycji Muzeum w Zamku i kopalni.

Projekt współfinansowany z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

plakat-800X1136

• zobacz film