aktualności

Ferie zimowe

Zapraszamy serdecznie dzieci w  wieku od 6-12 lat do wspólnej zabawy w czasie ferii zimowych. Oprócz ciekawych warsztatów, zajęć edukacyjnych oraz licznych gier i konkursów, uczestnicy zwiedzą ekspozycje Muzeum w kopalni soli oraz w Zamku Żupnym. Zajęcia i warsztaty będą odbywały się w od wtorku do piątku w godz. 11-13 . Natomiast sobotni bal w godz. 16-18.

4 lutego  Zamek Żupny | Najstarsze, najcenniejsze, najciekawsze”

Zobacz najcenniejsze skarby archiwum żupnego. W trakcie zajęć będzie  można się zmierzyć z ciekawymi zagadkami i quizami, które wprowadzą w świat zamkowych tajemnic

5 lutego  kopalnia soli | Górnicza szychta

Interaktywne zajęcia na III poziomie kopalni przybliżą uczestnikom specyfikę pracy górnika. Będzie można poczuć się górnikiem mierząc się z jego dawnymi pracami oraz poznają jego tradycję.

6 lutego  Zamek Żupny | Dlaczego w Wieliczce zbudowano zamek?

Uczestnicy tych zajęć, będą odkrywać zamkowe tajemnice. Pokaz multimedialny, łamigłówki i puzzle przybliżą dzieciom historię Zamku Żupnego, wyjaśniając powody dla których przed wiekami został zbudowany.

7 lutego  Zamek Żupny | Sekrety i tajemnice Muzeum

Zajęcia ukazujące mniej znane, zwykle niedostępne turystom, miejsca w muzeum oraz pracę konserwatorów zabytków, kustoszy, archiwistów.

11 lutego  Zamek Żupny | Polskie zabytki na liście UNESCO

Zajęcia te zgłębią wiedzę na temat polskich zabytków wpisanych na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Dodatkowo  będzie można wziąć udział w quizie dotyczącym UNESCO, co zagwarantuje nie tylko dobrą zabawę, ale i utrwalenie zdobytych wiadomości.

12 lutego  kopalnia soli | Z solą dookoła świata

Tym razem podziemny świat Muzeum pozwoli uczestnikom warsztatów edukacyjnych odbyć podróż po kopalniach i warzelniach soli całego świata, a wszystko to dzięki wystawie „Sól na świecie w fotografii”.

13 lutego  Zamek Żupny | Średniowieczny zamek i jego mieszkańcy

Uczestnicy zajęć zapoznają się z dawnymi mieszkańcami zamku żupnego, którzy znacząco wpłynęli na rozwój Wieliczki i Żupy Solnej. Wspólnie rozwiążą wielickie zagadki, które wprowadzą ich w świat żupników oraz rycerzy.

14 lutego  Zamek Żupny | Walentynki

Warsztaty edukacyjne wyjaśnią ideę święta oraz jego genezę. W programie – konkursy, quizy oraz zadania plastyczne.

15 lutego  Zamek Żupny | Bal karnawałowy 

W najbardziej reprezentacyjnej komnacie Zamku Żupnego odbędzie się bal karnawałowy. Wszyscy uczestnicy proszeni są o przybycie w strojach karnawałowych i z dobrym humorem. Zapewniamy poczęstunek i dobrą zabawę.

ceny:

Zamek Żupny – bezpłatnie

kopalnia soli – 9 PLN

bal – 15 PLN

rezerwacje 12 289 16 33

ilość miejsc ograniczona!

This entry was posted in aktualności. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
F