aktualności

Ferie zimowe 2017

Ferie zimowe w to gwarantowana dobra zabawa na ziemi i pod ziemią. Zajęcia będą prowadzone w formie warsztatów i spotkań interaktywnych w kopalni soli i w Zamku Żupnym. Dzieci dowiedzą się m.in.: skąd Japończycy otrzymują sól? Czy można posolić arbuza? Co zaskakującego kryją wielickie podziemia?

Zajęcia przeznaczone są dla  dzieci w wieku od 6-12 lat.

7 lutego | „Sól po japońsku”

wtorek  10.00 – 12.00 /Zamek Żupny/
Czy w kraju Wschodzącego Słońca były, a może są nadal kopalnie soli? Skąd Japończycy „wydobywają” sól? Czy można posolić arbuza albo coca colę? Co zrobić, żeby „biała śmierć” nie była taka śmiertelna? Czy istnieje zdrowa sól i czy może pomóc zdrowiu? Czy sól Aguni należy do Agnieszki i co to za sól? Sól dla piękności i … „kosmicznej brzydoty”?

8 lutego | „Zabytki ukryte pod ziemią”

środa, 10.00 – 12.00 /Trasa Muzeum w kopalni soli/
Tym razem pod ziemią, a dokładnie na III poziomie kopalni soli będzie można poznać nie tylko zabytki górniczej techniki, ale też najcenniejsze zabytki naszego kraju. W tym poznaniu pomoże uczestnikom zajęć wystawa znajdująca się w wyrobisku górniczym – komorze Modena prezentująca prace dzieci i młodzieży biorących udział w konkursie plastycznym zatytułowanym „ Z moich rodzinnych stron – najciekawszy, najstarszy zabytek”. Zadania z jakimi przyjdzie się zmierzyć uczestnikom związane będą z umiejętnościami plastycznymi , ale nie tylko. Kto wie, może po warsztatach będzie trzeba zorganizować kolejną wystawę związana z zabytkami.

9 lutego | „Żołnierzem być”

czwartek, 10.00 – 12.00 /Zamek Żupny/
Warsztaty podczas których dzieci zmierzą się z trudnym zagadnieniem niepodległości i jej utraty. Dowiedzą się co trzeba umieć i jak sobie poradzić będąc młodym żołnierzem. Przed uczestnikami liczne próby: odwagi, celności, wiedzy, spostrzegawczości oraz szybkości.

10 lutego | „W solnym labiryncie”

piątek, 10.00 – 12.00 /Trasa Muzeum w kopalni soli/
W czasie wędrówki dzieci poznają historie kopalni dowiedzą się jak kiedyś wyglądała praca górników , jakich narzędzi i maszyn używali. Na uczestników w podziemnym labiryncie czekają różne zadania: podchody, zagadki , łamigłówki.

11 lutego | Bajkowy bal karnawałowy

sobota, 16.00 – 18.00 /Zamek Żupny/
Zapraszamy wszystkie dzieci w strojach bajkowych na niepowtarzalny bal, który odbędzie się w bajkowej scenerii Sali Gotyckiej Zamku Żupnego.

ferie-w-muzeum-zup-krakowskich-wieliczka

Grupy zorganizowane zapraszamy:
31.01. (wtorek) – 3.02. (piątek) – tematy do wyboru z oferty edukacyjnej
Ilość osób (10 – 25) w Zamku Żupnym, 10 – 35 w Muzeum na III poziomie kopalni)

 

Koszt:
Ferie w Zamku Żupnym – 3 zł/dziecko
Ferie na Trasie Muzeum w kopalni soli 9 zł/osoba
Bal karnawałowy 15 zł/dziecko, opiekunowie – bezpłatnie.

Rezerwacja:
Dział Edukacji Muzeum, tel. 12 289 16 33 ( ilość miejsc ograniczona)

 

 

Ferie w Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka


This entry was posted in aktualności, dla rodzin, edukacja, imprezy. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
F