aktualności

Ferie w Muzeum 2016

Zapraszamy serdecznie dzieci w wieku od 6-10 lat do wspólnej zabawy podczas Ferii 2016. Będą konkursy, warsztaty, a także gry i zajęcia edukacyjne. Zajęcia będą się odbywały w godzinach 10.00 – 12.00 od 19 do 30 stycznia. Bal odbędzie się w sobotę 30 stycznia w godz. 16-18.

 

program

19.01 (wtorek) – Podziemny świat legend (w kopalni)

Kopalnia to miejsce w którym rzeczywistość styka się ze światem fantastycznym. Dzieci poznają najciekawsze legendy związane z wielicką kopalnią, które przeniosą je w tajemniczy i niezwykły świat.  Zobaczą magiczną laskę sztygarską, cudowny pierścień i  zaczarowany młynek oraz  narosty solne ( stalaktyty, stalagmity, kalafiory i włosy). Na uczestników czekają różne zadania do wykonania.

20.01 (środa) – Zmagania ze sztuką (w Zamku)

W muzeach można spotkać różne dzieła sztuki, w  Zamku Żupnym także. Tu dzieci dowiedzą się czym wyróżnia się artysta oraz zapoznają się z techniką kolażu. Spróbują odkryć w sobie artystyczne talenty tworząc własne dzieło sztuki.

21.01 (czwartek) – Rodzice naszych rodziców i ich święto (w kopalni)

Jak dawniej bawiono się zimą, czy potrzebny nam dziś drogi sprzęt sportowy by miło spędzać czas na świeżym powietrzu? O przepis na udaną zimę i o to jak wyglądały dawniej zabawy na śniegu zapytani zostaną dziadkowie, którzy przybędą z wnukami na zajęcia i opowiedzą o swoich zimowych przygodach. Potrzebne będą stare rodzinne fotografie, przedstawiające zimowe zabawy.

22.01 (piątek) – Kolor i blask (w Zamku)

Warsztaty dotyczą wystawy czasowej „Kwarc”.  Na uczestników czekają zabawy i zagadki , dzięki którym odkryją tajemnice jakie skrywa w sobie ziemia. Dowiedzą się czym jest minerał oraz co wpływa na jego kolor i kształt. Poznają również wierzenia w niezwykłe właściwości poszczególnych kamieni.

26.01 (wtorek)  – Podziemni przyjaciele górnika (w kopalni)

Czy w kopalni pracują tylko ludzie? Uczestnicy zajęć poznają ekspozycję muzealną na III poziomie kopalni  pod kątem pracujących pod ziemią koni. Na dzieci czekają różne zadania-niespodzianki  dzięki, którym poznają specyficzne terminy  związane z końmi oraz charakter ich pracy.

27.01 (środa) –  Sól na świecie (Zamek)

Warsztaty zabiorą w fascynującą podróż po różnych zakątkach świata, w których pozyskuje się sól. Do poznania różnych metod produkcji soli posłużą zdjęcia z międzynarodowego konkursu „Sól na świecie w fotografii”, a przygotowane zadania pozwolą zrozumieć dlaczego sól przybiera różne formy i kolory.

28.01 (czwartek) – Odgłosy podziemi (w kopalni)

Kopalnia to miejsce specyficznych dźwięków. Do poznania niektórych odgłosów posłuży wystawa „Podziemne wybuchy…”. Choć brzmi  groźnie to zajęcia będą przeprowadzone zgodnie z obowiązującym prawem górniczym. Na uczestników będą czekały zadania wymagające „wielkiej ostrożności”, która zawsze potrzebna jest górnikom zajmującym się materiałami strzałowymi.

29.01 (piątek) – Karnawałowe tradycje (w Zamku)

Karnawał wprowadza w czas radości i zabawy. Dzieci poznają historie i tradycje karnawałów zarówno w Polsce jak i na świecie. Zmierzą się z różnymi zadaniami, wśród których będzie też wykonanie własnej maski karnawałowej.

30.01 (sobota) –  KARNAWAŁOWY BAL MASKOWY  (w Zamku)

Miejscem balu będzie komnata w  średniowiecznym zamku. Do wspólnej zabawy zaproszone są dzieci wraz z opiekunami w strojach i maskach karnawałowych.

30.01. sob. –  KARNAWAŁOWY BAL MASKOWY  (zamek) do wspólnej zabawy zapraszamy dzieci z opiekunami w  strojach i maskach karnawałowych

 

Zakup biletów i zbiórka odbędzie się w Zamku Żupnym (ulica Zamkowa 8). Prosimy o przybycie na zajęcia ok. 5 minut wcześniej a na bal 30 min. Czas zajęć ok. 2 godz. 

 

Koszt:  

  • w Zamku Żupnym 3 zł/dziecko
  • w kopalni 9 zł/osoba
  • Bal 15 zł/dziecko, opiekunowie gratis

 

Rezerwacja:  

  • osoby indywidualne – rejestracja na formularzu (z prawej strony)
  • grupy zorganizowane  – tematy i terminy  zajęć  – rezerwacja  tel. 12 289 16 33

 

Ferie-w-Muzeum-Żup-Krakowskich-Wieliczka

Karnawałowy bal maskowy

This entry was posted in aktualności, dla rodzin, edukacja. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
F