aktualności
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lato w Muzeum 2017

Zapraszamy dzieci w wieku 6-13 lat wraz z rodzicami lub opiekunami na ciekawe i pełne wyzwań warsztaty i zajęcia. Zajęcia będą się odbywały w dniach 3-7 lipca i 21-25 sierpnia.

 

TRASA MUZEUM* W KOPALNI SOLI | 9.00-11.00

21 sierpnia | Na górniczym szlaku
Czy w Muzeum można jeszcze zobaczyć pracę górnika? Tak, szczególnie kiedy samemu przyjdzie się zmierzyć z jego pracą. Muzealny szlak na III poziomie kopalni soli zamieni się w górniczy szlak, na którym to uczestnicy zajęć podejmą się wielu wyzwań przybliżających specyfikę górniczej pracy.

22 sierpnia | Artystycznie i plastycznie
Zajęcia odbywają się w miejscu niezwykłym i tajemniczym na III poziomie kopalni soli. Dzieci zapoznają  się z wybranymi eksponatami z Muzeum, oglądają prace malarskie i rysunkowe „solnych wnętrz” wykonane przez studentów i pedagogów  ASP w Krakowie. Na uczestników czekają: zagadki, quiz i  zajęcia plastyczne.

25 sierpnia | Górnicza szychta
Zajęcia odbywają się w miejscu wyjątkowym, aż 135 m. pod ziemią w Muzeum na III poziomie w kopalni soli. Na uczestników szychty czeka atrakcja, będą mogli poznać i zmierzyć się z pracą prawdziwego górnika o różnych specjalizacjach zawodowych np. krajacz łoju, piecowy, beczkowy, trybarz, nosicz, powroźnik.
*Na zajęcia na Trasę Muzeum w kopalni prosimy by każde dziecko zjeżdżało z opiekunem

ZAMEK ŻUPNY, UL. ZAMKOWA 8 | 9.30-11.00

23 sierpnia | Taka rzeka
Zajęcia prowadzone na Zamku Żupnym – dawnej siedzibie solnego przedsiębiorstwa skoncentrowane będą na sprawnościach jakimi musieli charakteryzować się frochtarze zajmujący się spławianiem soli wielickiej Wisłą od Krakowa po Bydgoszcz czyli między innymi siłą, skocznością, umiejętnością pracy w grupie . Wprowadzenie będzie przybliżeniem miejsca w którym się znajdujemy oraz ukazaniem roli Wisły w działaniu Żup Krakowskich.

24 sierpnia | Wakacje z wyobraźnią
Co to jest abstrakcja? Czy wszystko musi mieć sens i porządek?  Zajęcia, które mają na celu pobudzić wyobraźnię i kreatywne myślenie. Podczas zabaw i ćwiczeń powstaną niesamowite dzieła, które umożliwią uczestnikom ujawnić własne myśli i uczucia.

 

Ceny
Zajęcia w kopalni – 9 zł/osoba
Zajęcia w Zamku – 6 zł/osoba

Rezerwacja
Dział Edukacji, tel. 12 289 16 33
Na zajęcia na Trasie Muzeum na III poziomie kopalni każde dziecko zjeżdża z opiekunem (1×1)


PDF Lato w Muzeum 2017. Oferta dla grup zorganizowanych

Udział w zajęciach jest równoznaczny z wyrażeniem zgody rodziców/opiekunów na wykorzystanie wizerunku dzieci do celów promocyjnych Muzeum.

This entry was posted in aktualności. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
F