Edukacja
Edukacja

Poranki Muzyczne

Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce zaprasza w roku 2017 na koncerty umuzykalniające prowadzone przez artystów z Filharmonii Krakowskiej. Cykliczne spotkania oferują dzieciom w różnym wieku możliwość zapoznania się z muzyką polskich i światowych artystów. Koncerty prowadzone będą każdorazowo przez prelegenta, który w przystępny sposób wprowadzi młodych odbiorców w tematykę spotkań. Treść koncertów jest różnorodna i równocześnie przygotowana do poziomu młodych słuchaczy.

 

Harmonogram 2017

23.01.2017  –   Karnawał z rodziną Straussów  W pogodnym czasie karnawału spotkamy się z muzyką jednej z najsłynniejszych rodzin kompozytorskich w historii, czyli z walcami i polkami Johanna Straussa i jego utalentowanych synów. Powiemy też o ciekawych zwyczajach „zapustnych” z minionych wieków.
Wykonawcy: Anna Hara-Pióro – skrzypce, Tomasz Grzyb – wiolonczela, Emilia Bernacka  – fortepian, para taneczna.

20.02.2017 Antoś i cztery pory roku
W naszej audycji odwołujemy się do dobrze znanego większości słuchaczy cyklu koncertów skrzypcowych „Cztery pory roku” Antonia Vivaldiego. Słynne główne tematy poszczególnych części napisane zostały na skrzypce. Jednak cykl ten jest tak popularny, że solowe partie opracowano także na inne instrumenty – w naszych audycjach, oprócz skrzypiec, usłyszymy je w wykonaniu fletu i waltorni. Opowiemy o małym chłopcu, który był bardzo wrażliwy na głosy przyrody. Zachwycał go śpiew ptaków, szum wiatru, plusk strumienia, kapanie kropel deszczu, a nawet głośne grzmoty w czasie burzy. A wspomnienia o tych przeżyciach zawarł, już jako człowiek dorosły, w swoich kompozycjach.
Wykonawcy: Anna Hara – skrzypce, Renata Guzik – flet, Adam Kozłowski – waltornia, Emilia Bernacka – fortepian

13.03.2017 Pod niebem Paryża
Stolica Francji, Paryż, to miasto słynące ze swych zabytków, galerii malarstwa, ogrodów i parków, bulwarów – jedynych w swoim rodzaju szerokich, wysadzanych drzewami ulic i uroczych zakątków, gdzie można odpoczywać w sympatycznych kafejkach, ze stolikami obowiązkowo wystawionymi na chodnik. O tym mieście opowiada się w powieściach i filmach, tu mieszkają pisarze i poeci, muzycy i malarze z całego świata. O tym mieście śpiewa się piosenki , w tym mieście rozbrzmiewają grywane na akordeonie wesołe walczyki. Naszą audycją spróbujemy przekazać niezwykłą atmosferę muzyczną tego miejsca.
Wykonawcy: Adrianna Bujak-Cyran – śpiew, Wojtek Marcinowski – skrzypce, Michał Szerszeń – akordeon, Emilia Bernacka – fortepian.

3.04.2017 Bajkowe kino – muzyczne zgadywanki
Co by było, gdyby po przyjściu do kina okazało się, że taśma z filmem jest uszkodzona, nie ma początku z tytułem filmu, słychać tylko muzykę. Zapewne trzeba by było – słuchając muzyki – odgadnąć tytuł filmu. Do takich muzycznych zgadywanek zapraszamy w naszej kolejnej audycji, mając nadzieję, że dzieci znają kreskówki i różne bajkowe filmy, i poradzą sobie z odgadywaniem.
Wykonawcy: Sebastian Oroń – saksofony, Dominik Tekielak – fagot, Emilia Bernacka – fortepian.

15.05.2017 Pocztówki z Dalekiego Wschodu
Mieszkańcy Europy niestety bardzo niewiele wiedzą o kulturze wschodnich krajów, o tzw. Dalekim Wschodzie. Chcemy więc pokazać niezwykłe instrumenty, na jakich gra się m.in. w Indiach czy Mongolii. Muzykom towarzyszyć będą tancerki – z Indii i Chin.
Wykonawcy: (m.in.) Marta Sołek – instrumenty hinduskie i mongolskie, tancerki.

Filharmonia zastrzega sobie prawo do ewentualnej zmiany w kolejności przedstawiania tematów

 

Cena: 6 zł

Godziny:  9.15, 10.00, 11.00

Rezerwacja:  12 289-16-33

 • Info praktyczne
  Zamów zajęcia

  12 289 16 33

  edukacja@muzeum.wieliczka.pl

  Cena 6 zł/os

  Informacje

  Zajęcia odbywają się w poniedziałki o godz. 9.00, 10.00, 11.00

  Miejsce: Sala Gotycka, Zamek Żupny

  więcej

 • Kalendarium
 • Lipiec  2017
  PWŚCPSN
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31 
 • polecamy

   

   

   

  więcej

   

F