Edukacja
Edukacja

Zajęcia w kopalni

Oryginalne usytuowanie ekspozycji zarówno w kopalni soli jak i Zamku Żupnym stwarza możliwość przeprowadzenia ciekawych i na długo zapadających w pamięci spotkań. Muzeum wykorzystując wskazówki dydaktyczne pedagogów jak również dysponując wykwalifikowaną kadrą, proponuje oryginalną i bogatą tematycznie ofertę dostosowaną do potrzeb różnorodnych odbiorców. W sposób ciekawy poprzez pokazy, zabawę, warsztaty, interaktywne spacery, lekcje, konkursy, plenery plastyczne i imprezy plenerowe – propaguje wiedzę na temat solnictwa w rejonie Wieliczki. Tematy spotkań korespondują z obowiązującym programem szkolnym.

• Spacer z księżną Kingą lub Żupnikiem po solnej krainie /przedszkole, kl.0-1
Interaktywny spacer z księżną Kingą lub Żupnikiem przybliżający uczestnikom legendy wielickich podziemi. Podczas przejścia po solnej krainie dzieci poznają tajemnicze miejsca i postacie oraz dowiedzą się skąd się wzięła sól w Wieliczce.

• Od kopacza do górnika /kl. 0-4
Interaktywny spacer, w czasie którego uczestnicy w formie zabawy zmierzą się z pracami dawnych górników, dowiedzą się jakie umiejętności przydają się w tym zawodzie, podejmą górnicze wyzwania, które są codziennością w tej profesji.

• Solni siłacze/kl. 2-4
Zadania z jakimi przyjdzie się zmierzyć uczestnikom zajęć będą związane z dawnymi pracami górniczymi pozwalającymi zostać im solnymi siłaczami.

• Solny detektyw /kl. 2-6
Zabawa w detektywów połączona ze zwiedzaniem Muzeum w kopalni. Przed uczestnikami wiele niespodzianek, zadań i zagadek, które pozwolą poznać solne podziemia, wyćwiczyć umysł i ciało.

• Poszukiwanie solnego skarbu/kl.3-6
Połączenie zwiedzania ekspozycji Muzeum z zabawą. Nagrodą jest odnaleziony skarb.

• Podziemne podchody/kl. 3-6, gimnazjum
Zwiedzanie wraz z poszukiwaniem zaszyfrowanych informacji wskazujących drogę do niespodzianki.

• Bohaterowie wielickich podziemi/kl. 4-6, gimnazjum, szkoły średnie
Uczestnicy biorą udział we współzawodnictwie podzieleni na grupy – „załogi kopalniane”, które w odpowiednich miejscach będą rozwiązywać różne zadania. Punktacja wyłoni zwycięską drużynę.

ZAMAWIANIE ZAJĘĆ*

Tel. 12 289 16 33

CENY:

9 zł / os.

70 zł opłata za przewodnika / grupa do 35 os.

*Zajęcia odbywają się w godz. 9-15 (ostatnia grupa zjeżdża do kopalni o godz. 13.00). Grupom spóźnionym nie gwarantujemy realizacji zamówionych zajęć.

F