Edukacja
Edukacja

Zajęcia w kopalni

Oryginalne usytuowanie ekspozycji zarówno w kopalni soli jak i Zamku Żupnym stwarza możliwość przeprowadzenia ciekawych i na długo zapadających w pamięci spotkań. Muzeum wykorzystując wskazówki dydaktyczne pedagogów jak również dysponując wykwalifikowaną kadrą, proponuje oryginalną i bogatą tematycznie ofertę dostosowaną do potrzeb różnorodnych odbiorców. W sposób ciekawy poprzez pokazy, zabawę, warsztaty, interaktywne spacery, lekcje, konkursy, plenery plastyczne i imprezy plenerowe – propaguje wiedzę na temat solnictwa w rejonie Wieliczki. Tematy spotkań korespondują z obowiązującym programem szkolnym.

BOHATEROWIE WIELICKICH PODZIEMI / kl. 4-6, GIMNAZJUM, SZKOŁY ŚREDNIE 

Warsztaty edukacyjne realizowane z uwzględnieniem komór Aleksandrowice udostępnionych w 2013 r. Uczestnicy biorą udział we współzawodnictwie podzieleni na grupy – „załogi kopalniane”. Tak jak niegdyś zatrudnieni w kopalni kopacze, cieśle, mierniczy czy tragarze „pracują”, rozwiązują wyznaczone zadania. Podczas zajęć wykorzystywany jest ekran multimedialny oraz rekwizyty.

Spacer z księżną Kingą po solnej krainie / kl. 0-3

Interaktywny spacer z księżną Kingą przybliżający uczestnikom legendy wielickich podziemi. Podczas przejścia po solnej krainie uczestnicy poznają tajemnicze miejsca i postacie oraz dowiedzą się skąd się wzięła sól w Wieliczce.

Spacer z Żupnikiem po solnej krainie / kl. 0-3

Zwiedzanie podziemi w towarzystwie Żupnika, który opowiada o tajemnicach kopalni, pracy górników oraz o ukrytych w solnym królestwie skarbach…

Solny detektyw / kl. 1-6

Zabawa w detektywów połączona ze zwiedzaniem Muzeum w kopalni. Przed uczestnikami wiele niespodzianek, zadań i zagadek, które pozwolą poznać solne podziemia, wyćwiczyć umysł i ciało.

OD KOPACZA DO GÓRNIKA / kl. 1-4

Interaktywny spacer, w czasie którego uczestnicy w formie zabawy zmierzą się z pracami dawnego górnika – założą jego ubranie, użyją kilofa, przeniosą sól w niecce, przewiozą beczkę na wózku, przetoczą bałwana, poznają górnicze tradycje.

Poszukiwanie solnego skarbu / kl. 3-6

Połączenie zwiedzania ekspozycji Muzeum z zabawą. Nagrodą jest odnaleziony skarb.

Podziemne podchody / kl. 3-6, gimnazjum

Zwiedzanie wraz z poszukiwaniem zaszyfrowanych informacji wskazujących drogę do niespodzianki.

ZAMAWIANIE ZAJĘĆ*

12 289 16 33

edukacja@muzeum.wieliczka.pl

CENY:

9 zł / os.

70 zł opłata za przewodnika / grupa do 35 os.

*Zajęcia odbywają się w godz. 9-15 (ostatnia grupa zjeżdża do kopalni o godz. 13.00). Grupom spóźnionym nie gwarantujemy realizacji zamówionych zajęć.

 • Zamów zajęcia
  12 289 16 33

  edukacja@muzeum.wieliczka.pl

  CENY ZAJĘĆ


  zamek 6 zł

  kopalnia 9 zł + 70 zł/35os.

 • Kalendarium
 • Marzec  2017
  PWŚCPSN
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031 
 • polecamy

   

   

   

  więcej

   

F