Edukacja
Edukacja

Zajęcia w zamku

Oryginalne usytuowanie ekspozycji muzealnych zarówno w Zamku Żupnym jak i w kopalni soli stwarza możliwość przeprowadzenia ciekawych i na długo zapadających w pamięci spotkań. Muzeum wykorzystując wskazówki dydaktyczne pedagogów jak również dysponując wykwalifikowaną kadrą, proponuje oryginalną i bogatą tematycznie ofertę dostosowaną do potrzeb różnorodnych odbiorców. W sposób ciekawy poprzez pokazy, zabawę, warsztaty, interaktywne spacery, lekcje, konkursy, plenery plastyczne i imprezy plenerowe – propaguje wiedzę na temat solnictwa w rejonie Wieliczki. Tematy spotkań korespondują z obowiązującym programem szkolnym.

 

Dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych

 

 • Na rycerskim zamku
  Spotkanie dotyczące dawnych zamków i mieszkających za jego murami rycerzy – ich codziennego życia, obowiązków, zbroi, broni oraz rycerskich turniejów.

 

 • Kuchnia z solą i bez
  Warsztaty edukacyjne przybliżające znaczenie soli dawniej i dziś. Lepienie solniczek z masy solnej, przygotowanie przetworów z dodatkiem soli.

 

 • Legendy z Wieliczki
  Spotkanie wprowadzi dzieci w baśniowy świat legend. Dzięki zajęciom interaktywnym (m.in. zabawa w teatrzyk, układanie puzzli, gra w skojarzenia), dzieci  będą mogły przenieść się do tajemniczego i niezwykłego świata, w którym poznają historię „cudownego młynka” oraz dowiedzą się kim była Biała Dama.

 

 • Król Kazimierz i wielicki zamek
  Warsztaty edukacyjne, które przybliżą dzieciom postać króla Kazimierza Wielkiego i wyjaśnią dlaczego pamięta się o nim w Wieliczce. Podczas zajęć uczestnicy będą mogli przymierzyć strój królewski wraz z insygniami oraz rozwiązywać różne łamigłówki. Zajęciom towarzyszy pokaz multimedialny i rekwizyty.

 

 • Solniczkowy zawrót głowy
  Zajęcia przybliżające wystawy „ Solniczki – małe arcydzieła sztuki ”. Uczestnicy w interaktywny sposób, przez zabawę, zapoznają się z najpiękniejszymi solniczkami zgromadzonymi w Zamku Żupnym, a następnie zamienią się w artystów i zaprojektują własną solniczkę.

 

 

ZAMAWIANIE ZAJĘĆ
Dział Edukacji: 12 289 16 33

INFORMACJE DODATKOWE
Ilość osób w grupie z opieką: 25 osób
Cena: 6 PLN / os.
Obowiązkowa obecność 2 opiekunów / grupa
Czas trwania zajęć ok. 1 h

 

50% zniżki przysługuje posiadaczom:

F