Edukacja
Edukacja

Zajęcia w zamku

Oryginalne usytuowanie ekspozycji muzealnych zarówno w Zamku Żupnym jak i w kopalni soli stwarza możliwość przeprowadzenia ciekawych i na długo zapadających w pamięci spotkań. Muzeum wykorzystując wskazówki dydaktyczne pedagogów jak również dysponując wykwalifikowaną kadrą, proponuje oryginalną i bogatą tematycznie ofertę dostosowaną do potrzeb różnorodnych odbiorców. W sposób ciekawy poprzez pokazy, zabawę, warsztaty, interaktywne spacery, lekcje, konkursy, plenery plastyczne i imprezy plenerowe – propaguje wiedzę na temat solnictwa w rejonie Wieliczki. Tematy spotkań korespondują z obowiązującym programem szkolnym.

Kuchnia z solą i bez

Warsztaty edukacyjne przybliżające znaczenie soli dawniej i dziś. Lepienie solniczek z masy solnej, przygotowanie przetworów z dodatkiem soli.

Na rycerskim zamku

Spotkanie dotyczące dawnych zamków i mieszkających za jego murami rycerzy – ich codziennego życia, obowiązków, zbroi, broni oraz rycerskich turniejów. Dla uczestników z przedszkola pasowanie na rycerza.

Król Kazimierz i wielicki zamek

Warsztaty edukacyjne, które odpowiedzą na pytanie kim był król, czym się zajmował, kiedy żył Król Kazimierz Wielki i dlaczego pamięta się o nim w Wieliczce. Na zakończenie zajęć najbardziej aktywne dzieci będą mogły zasiąść na tronie w „stroju królewskim”. Zajęciom towarzyszy pokaz multimedialny i rekwizyty.

zamów zajęcia

12 289 16 33

edukacja@muzeum.wieliczka.pl

ceny

6zł/os.

F