Edukacja
Edukacja

Zajęcia w kopalni

Oryginalne usytuowanie ekspozycji zarówno w kopalni soli jak i Zamku Żupnym stwarza możliwość przeprowadzenia ciekawych i na długo zapadających w pamięci spotkań. Muzeum wykorzystując wskazówki dydaktyczne pedagogów jak również dysponując wykwalifikowaną kadrą, proponuje oryginalną i bogatą tematycznie ofertę dostosowaną do potrzeb różnorodnych odbiorców. W sposób ciekawy poprzez pokazy, zabawę, warsztaty, interaktywne spacery, lekcje, konkursy, plenery plastyczne i imprezy plenerowe – propaguje wiedzę na temat solnictwa w rejonie Wieliczki. Tematy spotkań korespondują z obowiązującym programem szkolnym.

 

Spacer z księżną Kingą po solnej krainie / przedszkola, kl.0-1

Interaktywny spacer z księżną Kingą przybliży uczestnikom legendy wielickich podziemi. Podczas przejścia po solnej krainie uczestnicy poznają tajemnicze miejsca i postacie oraz dowiedzą się skąd się wzięła sól w Wieliczce!

Spacer z Żupnikiem po solnej krainie / przedszkola, kl.0-1

Zwiedzanie podziemi w towarzystwie Żupnika, który opowie o tajemnicach kopalni, pracy górników oraz ukrytych w solnym królestwie skarbach…

ZAMAWIANIE ZAJĘĆ*

Tel: 12 289 16 33

CENY

9 zł/ os.

70 zł przewodnik / grupa do 35 os.

*Zajęcia odbywają się w godz. 9-15 (ostatnia grupa zjeżdża do kopalni o godz. 13.00). Grupom spóźnionym nie gwarantujemy realizacji zamówionych zajęć.

F