60+ Kultura w Zamku i Kopalni

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka  uczestniczy w kolejnej edycji  akcji  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „60+ Kultura”. W ramach wydarzenia  zapraszamy do Zamku  Żupnego i Muzeum na III poziomie kopalni – obiektów  wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

28-30 września (piątek-niedziela) godz. 9.00-20.00 – wstęp wolny do Zamku Żupnego! Szczególnie polecamy poznanie nowej wystawy solniczek powstałych od ok. 1500 roku do początku XX wieku. Ta wyjątkowa kolekcja Muzeum należy do najcenniejszych na świecie.

28 września, godz. 11.00 ( piątek) – „Spacer po podziemnym Muzeum 135 m pod ziemią”  (rezerwacja  Dział Edukacji Muzeum, tel.12 289 16 33, decyduje kolejność zgłoszeń, wstęp wolny)

29 września br., godz. 15.00 (sobota) – kustosz Klementyna Ochniak-Dudek oprowadzi po nowej ekspozycji solniczek

This entry was posted in aktualności, edukacja. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.