15. Plener Artystów Niepełnosprawnych

W  dniach 5 i 6 września 2013 roku odbył się 15. Międzynarodowy Plener Artystów Niepełnosprawnych pod hasłem „Zabytki na liście UNESCO – Wieliczka, Owczary, Sękowa, Binarowa”.

Inauguracja pleneru nastąpiła w słoneczny i piękny dzień września na dziedzińcu Zamku Żupnego  – wpisanego na listę UNESCO w roku 2013. Artyści szukali natchnienia także poza Wieliczką, malując kościoły w Binarowej i Sękowej oraz cerkiew w Owczarach.

Dzięki wyjątkowej atmosferze miejsc i obiektów oraz wspaniałej pogodzie powstały prace świadczące o niezwykłej wrażliwości twórców, których w tym roku było 40 (z Katowic, Rudawy, Świnoujścia, Mysłowic, Słupska, Łodzi, Sosnowca, Piekar Śląskich., Lublina, Pszczyny, Rudy Śląskiej, Krakowa oraz Ukrainy).

Plenery malarskie oprócz twórczego rozwoju wspomagającego proces rehabilitacyjny, są także sposobem na poznanie nowych ludzi, zwiedzenie ciekawych miejsc i doskonalenie swego warsztatu. Entuzjazm, wdzięczność, wspólna radość tworzenia przekonują nas, że jest to pomysł trafiony i wart kontynuowania.

Prace będzie można oglądać na wystawie w ekspozycji Muzeum w kopalni soli od 18 października do 24 listopada 2013 r.

Organizator: Muzeum Żup Krakowskich oraz Fundacja Sztuki Osób Niepełnosprawnych

• Newsletter

do newslettera
    i bądź na bieżąco!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych

kopalnia 8:00 - 17:00

Ceny biletów

zamek 5/8 PLN (dziedziniec - wstęp wolny)

kopalnia 39/55 PLN (Muzeum + Trasa Turystyczna)

• Obiekt tygodnia

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Wpisz swój adres e-mail:

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych