25 lat Wielickiej Grupy Twórców „Art-Klub”

Wielicka Grupa Twórców „Art-Klub” obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia. Z tej okazji w Zamku Żupnym otwarta została wystawa ich prac.

Skupieni w Grupie artyści są solą Wieliczki i swoją twórczością dodają smaku jej artystycznemu pejzażowi. Otwarci, kreatywni, ciągle poszukujący i znajdujący nowe, często zaskakujące formy wyrazu co można zaobserwować oglądając kolejne wystawy.

Wyjątkowość Art-Klubu tkwi w różnorodności i dowolności dziedzin sztuki oraz technik którymi zajmują się skupieni w nim twórcy. To sprawia, że oglądanie ich wystaw to jak wejście do fascynującego ogrodu z różnorodnymi, ciekawymi roślinami, każda jest inna i każda zachwyca, zatrzymując oglądającego by się jej uważniej przyjrzał, a wtedy na pewno pozostawi w jego duszy ślad.

Wśród prezentowanych na wystawie prac dominują obrazy, które przedstawiają pejzaże, portrety, martwą naturę, wizerunki świętych i ikony. Jest też kopia portretu Leona Wyczółkowskiego przedstawiającego Erazma Baracza. Ponadto podziwiać można intrygujące rzeźby i płaskorzeźby, projekty lamp i witraży oraz fotografie.

Obecnie „Art-Klub” liczy 22 członków i aktywnie uczestniczy w życiu miasta, prezentując swe prace na wystawach dwa razy w roku, a także biorąc udział w wielickich imprezach np. Dniach Kingi”. Artyści mają na swoim koncie ponad 40 wystaw zbiorowych zorganizowanych w Wieliczce i innych miastach, a także za granicą – we Francji i w Niemczech. Ponadto poszczególni członkowie grupy mogą pochwalić się wystawami indywidualnymi oraz udziałem w ekspozycjach ogólnopolskich. Jak sami o sobie mówią, jest to grupa otwarta dla wszystkich, którym kultura Wieliczki nie jest obojętna, a artystyczne poczynania nie stanowią wyłącznie przelotnego kaprysu.

Wystawę „25 lat Wielickiej Grupy Twórczej „Art –Klub” można oglądać do 14 października 2018 r.