aktualności

25 lat Wielickiej Grupy Twórców „Art-Klub”

Wielicka Grupa Twórców „Art-Klub” obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia. Z tej okazji w Zamku Żupnym otwarta została wystawa ich prac.

Skupieni w Grupie artyści są solą Wieliczki i swoją twórczością dodają smaku jej artystycznemu pejzażowi. Otwarci, kreatywni, ciągle poszukujący i znajdujący nowe, często zaskakujące formy wyrazu co można zaobserwować oglądając kolejne wystawy.

Wyjątkowość Art-Klubu tkwi w różnorodności i dowolności dziedzin sztuki oraz technik którymi zajmują się skupieni w nim twórcy. To sprawia, że oglądanie ich wystaw to jak wejście do fascynującego ogrodu z różnorodnymi, ciekawymi roślinami, każda jest inna i każda zachwyca, zatrzymując oglądającego by się jej uważniej przyjrzał, a wtedy na pewno pozostawi w jego duszy ślad.

Wśród prezentowanych na wystawie prac dominują obrazy, które przedstawiają pejzaże, portrety, martwą naturę, wizerunki świętych i ikony. Jest też kopia portretu Leona Wyczółkowskiego przedstawiającego Erazma Baracza. Ponadto podziwiać można intrygujące rzeźby i płaskorzeźby, projekty lamp i witraży oraz fotografie.

Obecnie „Art-Klub” liczy 22 członków i aktywnie uczestniczy w życiu miasta, prezentując swe prace na wystawach dwa razy w roku, a także biorąc udział w wielickich imprezach np. Dniach Kingi”. Artyści mają na swoim koncie ponad 40 wystaw zbiorowych zorganizowanych w Wieliczce i innych miastach, a także za granicą – we Francji i w Niemczech. Ponadto poszczególni członkowie grupy mogą pochwalić się wystawami indywidualnymi oraz udziałem w ekspozycjach ogólnopolskich. Jak sami o sobie mówią, jest to grupa otwarta dla wszystkich, którym kultura Wieliczki nie jest obojętna, a artystyczne poczynania nie stanowią wyłącznie przelotnego kaprysu.

Wystawę „25 lat Wielickiej Grupy Twórczej „Art –Klub” można oglądać do 14 października 2018 r.

This entry was posted in aktualności. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
F