aktualności

Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych

Na dziedzińcu Zamku Żupnego 16 czerwca w godz. od 10.00-15.00 wystartuje Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Ta kolekcjonersko-hobbystyczna impreza, co roku przyciąga tysiące osób.

Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych, jest jedyną w swoim rodzaju wystawą kolekcjonersko-hobbystyczną, organizowaną cyklicznie, co dwa lata w Wieliczce. Wiele wspaniałych kolekcji zamkniętych jest w czterech ścianach i niedostępna dla innych. Na wystawie wzbudzają one prawdziwy zachwyt gości i co za tym idzie, ogromną radość właścicielom.

W Festiwalu może wziąć udział każdy, kto ma pasję i chciałby się nią podzielić. Prezentowane kolekcje są różnorodne, dzięki czemu wystawa jest niezwykle barwna i interesująca. Zapraszamy zarówno tych co coś zbierają jak i tych, których pasja związana jest ze sportem, muzyką i innymi dziedzinami życia. Impreza integruje młodzież z dorosłymi, a udział jest bezpłatny.

Uczestnikami są zarówno amatorzy, młodzież szkolna jak i profesjonaliści, prezentujący niezwykłe kolekcje jak i różnorodne pasje ludzi, które często nigdy wcześniej nie miały okazji być pokazane szerszemu gronu osób. W Festiwalu biorą także udział całe grupy pasjonatów: sztuk walk, zespoły muzyczne, grupy, rekonstrukcyjne, taneczne.

Dzięki nawiązanej współpracy i honorowemu patronatowi Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce od 2010 roku FLPZ organizowany jest na Zamku Żupnym w Wieliczce.

POKAZY od 12:30
– Kung Fu, Szkoła Sztuk Walki Kung Fu „LUNG”, Młodzieżowy Klub Sportowy Kung Fu
– Fitness – „Body Beauty Fitness”
– Tradycyjnej Szermierki Japońskiej – Szkoła miecza Bu Jutsu Kan
– Historycznej Szermierki Europejskiej – Krakowska Szkoła Fechtunku

PREZENTACJE:
– „MUZYKA, FOTO, FILMY MUZYCZNE” Amatorskie studio „Asmufotiko” Ignacy Kowalewski godz 10:00
– „OD WYZWANIA DO WYZWANIA ” Paweł Pabian – Przewodnik Górski, Zdobywca Diademu Polskich Gór, rekordzista w zdobyciu Korony Polski na czas „Solo”, godz 11:30

 

Honorowy Patronat:
Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka
Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce

Partner:
Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce Puls Wieliczki

Patroni medialni:
TVP Kraków, Dziennik Polski, Radio Eska, WieliczkaCity, Puls Wieliczki, MyViMu

Sponsorzy:
Spółdzielnia Mieszkaniowa w Wieliczce, Cukiernia Królewska, Prosfera Allers grupa

Organizator:
Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Węgrzcach Wielkich, Olga Duda, Bartosz Czarniecki

This entry was posted in aktualności, imprezy. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
F