Europejskie Dni Dziedzictwa 2013

Kolejna edycja Europejskich Dni Dziedzictwa odbędzie się 14 i 15 września w obu ekspozycjach muzealnych: w Zamku Żupnym i kopalni soli.

Mając na uwadze fakt wpisania Zamku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Muzeum przygotowało liczne atrakcje. Odwiedzający będą mogli wziąć udział w grze Quest, odbyć niecodzienny spacer po wielickim Zamku oraz poznać „Polskie zabytki na liście Unesco” podczas prezentacji multimedialnej. W interesujący sposób przybyłych gości po wystawie w zamku „Archeologiczna autostrada” oprowadzi archeolog. W programie znajdzie się również zwiedzanie Muzeum w kopalni soli. Dodatkowo o godz. 10 i 12.30 zapraszamy na rodzinne spotkanie „Polskie zabytki na liście Unesco” w Muzeum w kopalni soli.

Uwaga: Udział w zwiedzaniu Muzeum w kopalni soli oraz udział w spotkaniu „Polskie zabytki na liście Unesco” należy wcześniej zarezerwować, tel.: 12 278 58 49.

Zamek Żupny

• 9.oo-20.00 zwiedzanie Zamku Żupnego (wpisany w 2013 r. na Listę UNESCO), gra Quest, „Polskie zabytki na liście Unesco” – prezentacja multimedialna
  • 10.00-17.00 Dlaczego w Wieliczce zbudowano zamek” (stanowisko edukacyjne)
  • 11.00 i 14.00 Niecodzienny spacer po wielickim Zamku
  • 12.00 i 15.00 „Archeologiczna autostrada” po wystawie oprowadzi archeolog

EKSPOZYCJA MUZEUM W KOPALNI SOLI:

• Zwiedzanie ekspozycji muzealnej w kopalni soli
  • „Polskie zabytki na liście UNESCO”- spotkanie rodzinne, 14 września, godz. 10.00 i 12.30

Konieczna rezerwacja: 12 278 58 49 (do dnia 13.09.2013) Wstęp bezpłatny!

EDD-logo

This entry was posted in aktualności, imprezy. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
  • Newsletter

do newslettera
    i bądź na bieżąco!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych

kopalnia 8:00 - 17:00

Ceny biletów

zamek 5/8 PLN (dziedziniec - wstęp wolny)

kopalnia 39/55 PLN (Muzeum + Trasa Turystyczna)

• Obiekt tygodnia

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Wpisz swój adres e-mail:

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych