Zamek Żupny, Wieliczka Żup Krakowskich Wieliczka (3)

17. Plener Artystów Niepełnosprawnych

3 września 2015 r. odbył się 17. Plener Artystów Niepełnosprawnych „Zabytki Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka”.

Tegoroczny plener był inny od wcześniejszych. Uczestnikom zaproponowano udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez artystkę Urszulę Tatrzańską. Bogatszy warsztat artystyczny to większe możliwości wyrażenia swoich emocji. Zdobyta wiedza i wskazówki profesjonalistki okazały się przydatne w czasie pleneru. Warto nadmienić, że giełda malarskich porad czyli wymieniani się doświadczeniami i spostrzeżeniami funkcjonuje od początku plenerów.

W plenerze wzięły udział 62 osoby m.in. z Krakowa, Krzeszowic, Nowego Sącza, Częstochowy, Sosnowca, Piekar Śląskich. Obok stałych bywalców były też osoby uczestniczące po raz pierwszy.

Malowali Zamek Żupny i ekspozycję Muzeum w kopalni soli, w której szczególnym zainteresowaniem cieszyła się multimedialna kaplica św. Jana Pawła II.Plener został zorganizowany przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka i Fundację Sztuki Osób Niepełnosprawnych w Krakowie. Powstałe prace zaprezentuje wystawa.